מאות בקריאת מגילה הלילה בקבר יהשע בן נון בשומרון - 0404
+
צילום: רועי חדי

מאות בקריאת מגילה הלילה בקבר יהשע בן נון בשומרון

מאות בני אדם נכנסו הלילה (חמישי) בסיוע מועצה אזורית שומרון, מנהלת המקומות הקדושים בשומרון וצה"ל לקריאת מגילה בקבר יהשע בן נון, היושב בכפר כיפל חארס שבשומרון.

בין הנכנסים היה ראש מועצת שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, מח"ט אפרים אל"מ עידן כץ, קצין הגמ"ר חטיבת אפרים רס"ן דאדו, יו"רים הישובים והנהגות הישובים. הנכנסים התפללו, קראו את מגילת ישראל ורקדו.

ראש מועצת שומרון הודה לחיילי ומפקדי צה"ל על הסיוע בכניסה ואמר: "קריאת מגילת אסתר ביום המיוחד הזה. במקום המיוחד הזה, בציון של יהשע בן נון. מנחיל הארץ, כובש הארץ, הרמטכ"ל היהודי הראשון. אין דבר מרגש מזה. אני מודה לחטיבת אפרים בראשות אלוף משנה עידן כץ מפקד החטיבה, לקצין ההגמר רב סרן דאדו על כל העבודה המדהימה הזו. יש כאן מסורת שמגיעים נציגי ההתיישבות ראשי ההתיישבות לקרוא מגילה כאן. אין דבר יותר מתאים בחג הפורים, להתחזק ממקום השורשים שלנו של העם היהודי. לשמוח כאן את שמחת הפורים. אנחנו נתחזק וממשלת ישראל תתחזק מציונו של יהשע בן נון בחג הפורים להנחיל את ארץ ישראל וליישב אותה".

מיקום קבורתו של יהשע בן נון בכפר תמנת חרס מופיע כבר בתחילת ספר שופטים (פרק ב'). מסורות עתיקות יומין הנזכרות בספרות הנוסעים הקדומה מאשרות את מיקומו של הקבר בכפר שבשומרון. גם ממצאים גיאולוגים מאשרים את המיקום של קבר. (צילום: רועי חדי)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com