נעצרו חמישה חשודים שפרצו לעשרות דירות קשישים וגנבו כסף ותכשיטים - 0404
+
נעצרו חמישה חשודים שפרצו לעשרות דירות קשישים וגנבו כסף ותכשיטים

נעצרו חמישה חשודים שפרצו לעשרות דירות קשישים וגנבו כסף ותכשיטים

בעקבות פעילות סמויה של שוטרי משטרת ישראל בגין פריצות לדירות של קשישים בעיר כרמיאל, נעצרו, ב-4.2.18, שלושה חשודים בעיר כרמיאל שהיו בדרכם לפרוץ בתים נוספים. בהמשך, עם התפתחות החקירה, נעצרו שניים נוספים. העצורים: ארבעה תושבי ראשל״צ ותושב חדרה – כולם בשנות ה-30 לחייהם.

הקורבנות הקשישים שהתלוננו במשטרה סיפרו על כספים שחסכו למען הקבורה שלהם, חלקם אף חסכו לטובת ילדיהם והנכדים. לחלקם אף היו תכשיטים שעוברים מדור לדור ואותם עבריינים גנבו מהם את כל רכושם.

במהלך חקירה ממושכת ומורכבת שכונתה בשם "פרשיית בבושקה" גילו חוקרי המשטרה כי מדובר בחוליה בת חמישה חברים, מאורגנת ומצוידת היטב – כאשר לכל אחד מחברי החוליה תפקיד משלו. לכל אחד מהחברים בחוליה היה טלפון מבצעי "טיפש" שכרטיס הסים בו הוחלף בתדירות גבוהה מאד כדי למנוע עליה על עקבותיהם.

וכך פעלה השיטה – חברי החוליה היו מחליטים על האיזור המיועד לביצוע התפרצויות ואז היו מתחלקים לשני צוותי עבודה: צוות מטה וצוות שטח.

צוות המטה החזיק ברשותו תוכנת מחשב מרשם האוכלוסין, בה נמצא מאגר הנתונים הדמוגרפיים של כלל אזרחי ישראל ובאמצעותה פילח את האוכלוסיה באזור ההתפרצויות תוך התמקדות במספר תבחינים העשויים להצביע על רכוש יקר ערך ועל רמת הקושי לביצוע ההתפרצות.

לאחר שבחרו את הקורבנות המתאימים – צוות המטה היה מתקשר לטלפון הנייח בדירה באמצעות טלפון ששימש רק לשיחות אלו (ושהיה מוחלף בתדירות גבוהה). אם לאחר מספר פעמים הצלצול היה נותר ללא מענה, היו נותנים אור ירוק לצוות השטח לפרוץ לדירה.

אם היה מענה לשיחת הטלפון, צוות המטה היה מציג את עצמו כמי שמחפש אישה בשם בתיה או שם אחר והשיחה הסתיימה ב"טעות במספר".

החוליה החזיקה ברשותה גם חמישה כלי רכב: ג'יפ יונדאי טוסון, 2 רכבי טויטא קמרי, ניסן אלמרה ופורד פוקוס, רכבים אלו נתפסו ובכוונת המשטרה לבקש את חילוטם של חלק מהרכבים שהיו מעורבים בפעילות העברינית.

*ףהחוליה פעלה ופרצה לעשרות דירות וגנבה מהם רכוש רב וכסף מזומן בשווי של מעל מיליון ש״ח.