אמבטיה או מקלחון - 0404
+
אמבטיה או מקלחון

אמבטיה או מקלחון

חדר האמבטיה הפך כבר מזמן לאחד החללים החשובים ביותר בבית. לא עוד חדר בו נכנסים להתרחץ כי חייבים ולא עוד מקלחת זריזה של כמה דקות רק בשביל לנקות את סימני היום החולף, אלא פינוק אמיתי של ממש בתוך הבית. היום אנשים מחפשים את הכיף ואת החוויה וחדר האמבטיה הוא זה שמגיעים אליו בסוף יום עבודה קשה בשביל להתרווח, ליהנות, להתרענן ולצבור כוחות חדשים.

אך כשבונים בית או משפצים אותו צריך לבחור בין אמבטיה לבין מקלחון, וכמובן שניתן לשלב ביניהם ולהרכיב מקלחון מעל לאמבטיה אך פה מדובר על מקלחונים פינתיים או לא פינתיים אך הייחודיות שלהם היא שהם עומדים בפני עצמם. הנה כמה יתרונות יש לשתי האופציות אך לפניהן ספויילר קטן… בסופו של דבר מקלחון עדיף על פני אמבטיה כמעט בכל פרמטר שהוא.

יתרונות האמבטיה

·       עיצוב – אם פעם אמבטיות היו חד גוניות, צבע לבן ותו לא הרי שהיום יש אמבטיות מעוצבות מוכנות או כאלו שניתן להזמין בעיצוב אישי. אמבטיות הן היום יצירות אומנות של ממש והן צריכות להתכתב עם שאר האלמנטים בחלל, ועיצוב כידוע נעים לעין.

·       קלות בניקיון – אף אחד לא אוהב לעבוד קשה בעיקר כשמדובר על בית גדול עם חדרים רבים שצריך לנקות. אמבטיות לא יהיו אלו שישברו אתכם מכיוון שקל לנקות אותם וזה עניים של כמה שניות עד דקות. כך לגבי האמבטיה עצמה וכך לגבי הווילון שיש בה.

·       פינוק – יש רבים שעדיין לא מוכנים לוותר על הכיף שבאמבטיה. אמבטיה היא חוויה והיא כיף של ממש וכל אחד רוצה להרגיש במעין ספא לכמה דקות או יותר מזה. את הרווח והנוחות המקלחונים לא יכולים להחליף.

יתרונות המקלחון

·       חיסכון במים – נתחיל מהסוף, מקלחת חסכונית הרבה יותר מאשר אמבטיה ולמעשה צריכת המים היא כמעט בשני שלישים פחות. מילוי של אמבטיה צורך כ-150 ליטרים של מים ומקלחת ממוצעת כ-50 ליטרים. היום כשהחיסכון במים מדובר כל כך וחשוב מאוד, גם על זה צריך לתת את הדעת מה גם שהכול בסופו של דבר מתנקז לחשבון במים החודשי, ועם מקלחון הוא הרבה יותר נמוך

·       עיצוב – מקלחון יכול להיות מעוצב בצורה מדהימה. יש זכוכית חלבית וזכוכית שקופה וכמובן כזו עם עיטורים, וניתן כמובן להוסיף פירזול, נירוסטה, ברזל ומה לא. העיצוב במקלחונים הוא כמעט אין סופי.

·       מתאים לחלל – בואו נגיד את האמת, רובינו לא גרים בטירות פאר או בבתים גדולים מאוד ורוב חללי חדרי האמבטיה קטנים יחסית וכל מטר בהם צריך להיות מחושב. למקלחונים יש גודל מינימליסטי אשר מאפשר גם למי שיש לו בית קטן ליהנות מפינוק אמיתי וממקלחת כיפית

טווחי המחירים של מקלחונים ואמבטיות נעים בין מאות בודדות לאלפים רבים, תלוי בגודל, בעיצוב ובפרמטרים נוספים אך אין ספק שאם צריך לבחור בין שתי האופציות, המקלחון הוא הנבחר.