גבר שעבר בדיקת סי.טי נדהם: בסיכום הפענוח נכתב ״רחם ושחלות נכרתו״ - 0404
+
גבר שעבר בדיקת סי.טי נדהם: בסיכום הפענוח נכתב ״רחם ושחלות נכרתו״

גבר שעבר בדיקת סי.טי נדהם: בסיכום הפענוח נכתב ״רחם ושחלות נכרתו״

 

תושב חיפה כבן 40 ביצע בדיקת סי.טי במכון ״אלישע דימות״ ונדהם כשבפענוח הבדיקה נכתב: ״רחם ושחלות נכרתו״. כשהתקשר לברר כיצד קרתה הטעות השיבו לו: ״אתה מבולבל״. בהמשך תיקנו את הטעות אך לדבריו סירבו להתנצל.

לאחר שנשלח על ידי רופא לבצע בדיקת סי.טי בשל חשש לאבנים בכיס המרה, ביצע את הבדיקה במכון "אלישע דימות" שבבית החולים אלישע בחיפה בחודש ינואר השנה. כעבור כמה ימים ,קיבל את "סיכום ביקור סי.טי " ובו בין שאר הממצאים לגבי הכבד, הטחול, הכליות ואברים פנימיים נוספים, הוא גילה את השורה שבה נכתב שבסריקת האגן  נמצא כי, "רחם ושחלות נכרתו".

האיש ההמום, שיתף את בנו הגדול במכתב שקיבל והחתום על ידי פרופסור מומחה לרדיולוגיה אבחנתית והם התקשרו לבית החולים אלישע כדי להבין את פשר האבחנה. בשיחה שהוקלטה, הם מפנים את תשומת לב המזכירה שדיברה איתם למה שכתוב בדו"ח הסריקה שקיבלו ותגובתה היתה "אתה מבולבל, זה לא כתוב". לאחר התעקשות נאמר לו "נבדוק ונחזור אליך תוך כמה דקות". עד היום הוא ממתין למישהו שיחזור אליו ויתנצל על הטעות שנעשתה. 

כדי להיות שקט, החליט לפנות עם מסמך הבדיקה לרופא המשפחה: "מדובר בכל זאת בעניין רפואי. זה לא צחוק, מדובר בבריאות שלי". רופא המשפחה שראה את תוצאות הבדיקה פרץ בצחוק והרגיע את המטופל שככל הנראה מדובר בטעות. בינתיים נשלח אליו מסמך חדש ובו נמחקה האבחנה על ההזויה.

מבנו של הנבדק נמסר: "זה עניין חמור מאוד. אנחנו מצפים שלכל הפחות יפנו אלינו מבית חולים אלישע ויביעו התנצלות. לא יתכן שטעות כזאת תעבור בשקט. הם הוציאו מסמך מתוקן אבל לא מודים בטעות".

במקביל, פנו האב ובנו לעו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לרשלנות רפואית וביקשו את עצתו כיצד לפועל במקרה זה.

בתמונה, עו״ד סאמי אבו ורדה.