בנט ושקד על דחיית ההרס בנתיב האבות: "החלטה הומניטרית חשובה". ליברמן: ״נגיע למתווה מוסכם״ - 0404
+
בנט ושקד על דחיית ההרס בנתיב האבות: "החלטה הומניטרית חשובה". ליברמן: ״נגיע למתווה מוסכם״ מטה המאבק נתיב האבות

בנט ושקד על דחיית ההרס בנתיב האבות: "החלטה הומניטרית חשובה". ליברמן: ״נגיע למתווה מוסכם״

שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד הגיבו על ההחלטה לדחות את פינוי נתיב האבות ואמרו כי מדובר בהחלטה הומניטרית וחשובה.

בנט ושקד: "לאחר מאמצים רבים בג"ץ נעתר לבקשת המדינה ודחה את פינוי נתיב האבות בשלושה חודשים. זוהי החלטה הומניטרית חשובה שתאפשר לתושבים לעבור בשיטת "דלת לדלת". כמובן מוטב היה אילו העתירה המקורית היתה נדחית על הסף.

כעת אנחנו נפעל להכשרת היישוב החדש עבורם. אנו מודים לארגוני השמאל הקיצוני על הצלחתם בהקמת ישוב חדש ביהודה ושומרון אותו לא ניתן יהיה לעקור אותו עוד. על כל בית שיפונה בשל עתירות השמאל הקיצוני יקום ישוב חדש".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי, הוא מברך על החלטת בג"ץ לדחות את פינוי הבתים: "ההחלטה תאפשר לנו להשלים את ההידברות עם התושבים ולהגיע למתווה מוסכם".

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן אמר: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט ששמה את ההיגיון לפני מידת הדין והתחשבה במשפחות ובילדים. ההחלטה מאפשרת לתושבים לעבור מדלת ביתם לדלת של מגוריהם הזמניים ומאפשרת תנאים אנושיים במציאות הלא אנושית של הריסת בית חייהם. פנינו לעתיד – לצמיחה, בניה ופיתוח ההתיישבות.

החלטת ממשלת ישראל על פיתוח האזור יחד עם פסיקת הבג"צ על דחיית פסק הדין זורעים בנו אופטימיות זהירה לצדק שייראה ויעשה באזור שלנו. עקב בצד אגודל הריבונות המלאה תגיע גם לגוש עציון ולעת עתה כולנו מגוייסים למשימת פיתוח ההתיישבות וחיזוק הקהילה הנפלאה שלנו".

מבזקיםלכל המבזקים