דרעי בנתיב האבות: ״בית המשפט צריך לקבל את בקשת הדחייה - זה עניין הומניטרי״ - 0404
+
דרעי בנתיב האבות: ״בית המשפט צריך לקבל את בקשת הדחייה – זה עניין הומניטרי״ מועצת יש''ע

דרעי בנתיב האבות: ״בית המשפט צריך לקבל את בקשת הדחייה – זה עניין הומניטרי״

השר אריה דרעי סייר היום בנתיב האבות. השר, יחד עם צוות משרדו, הגיעו תחילה לחלקה 91, בה מוקם בימים אלה האתר הזמני לתושבי נתיב האבות שמחכים כעת לדחייה בפסק הדין. דחייה שכזו, תעניק להם מעבר חלק מדלת לדלת ללא מגורים במקום זמני. השר דרעי קבע את אבן הפינה לשכונה החדשה ודיבר עם התושבים.

דרעי: "ברוך מציב גבול אלמנה. לעקור אישה וילדים מהבית זה קשה, הקב"ה גוזר את הדברים ואתם תהיו השליחים לבניין ארץ ישראל כשתיבנה כאן שכונה יותר גדולה. זה לא מובן מאליו שמשרד הפנים יעסוק בדברים האלה, אך במקום שאין אנשים השתדל להיות איש. אנו מקווים שבית המשפט יקבל את בקשת הדחייה, אנחנו נמצאים לפני חג פורים וחג הפסח, אין סיבה לעבור לבתי מלון ואכסניות. בית המשפט צריך לקבל את הבקשה ההומניטרית הזאת כדי שלא יעברו את החגים על מזוודות. אסור לשכוח, עת צרה ליעקב וממנה יוושע – מתוך הצרה צומחת הישועה. ישועה שהיא 350 בתים בע"ה בקרוב".

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן: "אנו מודים לשר דרעי על תרומתו בכל הקשור לנתיב האבות, על העזרה בהסדרת השכונה והסיוע בבניית החלקה למגורים זמניים עבור המשפחות. עמותות השמאל באות להרוס ואנו באים לבנות, בעז"ה עוד נבנה כאן 350 יח"ד, ונמשיך לצמוח ולהרחיב את יישובי גוש עציון".

ממטה נתיב האבות נמסר: "מודים לשר דרעי שהגיע לנתיב האבות, זהו הביקור השני שלו בשכונה אנחנו אחרי שנה וחצי של מאבק, גם בביקור הקודם וגם כאשר היינו בסיעה ש"ס השר דרעי הבטיח לסייע בכל מה שאפשר, גם שלשום בישיבת הממשלה משרד הפנים שבראשותו לקח על עצמו חלק בהסדרת הפתרון.

 בשעה הזו אנו עדיין תלויים בין שמיים וארץ בחוסר וודאות שקשה לתאר אותה, כאשר אנו ממתינים לפסיקת בג״ץ לבקשת המדינה לדחות את ההרס המיותר הזה בשלושה חודשים על מנת לאפשר לילדינו מעבר סביר ככל שאפשר לבית אחר. אנחנו מקווים כי השופטים בבית המשפט יקשיבו לקול שלנו, של הממשלה, של הצבא ושל עם ישראל וידחו את ההרס המיותר הזה".