אות טקס מצטייני ביטחון הפנים הוענק ל-28 מצטיינים. ארדן: ״בלעדיכם לא נוכל להתקיים״ - 0404
+
אות טקס מצטייני ביטחון הפנים הוענק ל-28 מצטיינים. ארדן: ״בלעדיכם לא נוכל להתקיים״ מארק ניימן, לע"מ

אות טקס מצטייני ביטחון הפנים הוענק ל-28 מצטיינים. ארדן: ״בלעדיכם לא נוכל להתקיים״

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ארח היום (ג׳) בבית הנשיא את טקס הענקת תעודות הוקרה והצטיינות, ל-28 מאנשי המשרד לביטחון פנים מהמשטרה, שירות בתי הסוהר, נציבות כבאות והצלה והרשות להגנת עדים.

באירוע נשאו דברים נשיא המדינה, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, ובשם הארגונים נשא דברים מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך. את תעודות ההוקרה העניקו למצטיינים השר לביטחון פנים והעומד בראש הארגון.

רבלין למצטיינים: "אתם חשופים לא אחת גם לביקורת – עבודתכם מורכבת, מסוכנת וחשובה לביטחון אזרחי ישראל ולהמשך קיומה של החברה הישראלית. בתוך האתגרים אומר לכם באופן חד וברור – הגיבוי שלנו נתון לכם בכל משימה, אני מודה לכם על מה שעשיתם למען מדינת ישראל, ועל כל מה שעוד תעשו.

גאווה ממלאה את ליבי כשאני עומד כאן היום מול המצטיינים שבמצוינים, אתם שמגנים בדבקות, באומץ לב ולעיתים קרובות בחירוף נפש ותוך סיכון חייכם, על כולנו. כוונתי לא רק למי שנמצאים כאן היום, אלא לכל העמיתים והעמיתות שלכם, בזרועות השונות של המשרד לביטחון פנים. בזכות העבודה שלכם שאינה מבדילה בין יום ללילה, אנחנו חיים חיי שגרה ברוכה. אני מבקש להצדיע לכם היום לא רק בשמי, אלא בשם אזרחי ישראל כולם, תודה לכם".

השר גלעד ארדן: "אתן ואתם חגורות ביטחון חיוניות המגנות על החברה שלנו ובלעדיהן לא נוכל להתקיים – אני מודה לכם שתרמתם לא רק ללחימה ולביטחון אלא לחיבור הקהילה כולה. המאחד ביניכם גדול מהשוני והוא טמון באותה נכונות שלכם להטות את כף המאזניים לטובת הכלל, החברה והמדינה גם בסיכון עצמי רב. אני מודה לכם בשם כל אזרחי מדינת ישראל וכל הכבוד״.

אלשיך: ״אין ולא תהיה מצוינות בלי שוטרים, קצינים, לוחמים ומתנדבים שרואים בעבודה שלהם שליחות של ממש. רק עם תחושת השליחות הזו, מסירות הנפש, הקרבה אינסופית ואופטימיות אינסופית, ניתן לשנות את הרחוב, ניתן לשרת לאורך כל כך הרבה שנים, גם כאשר הרחוב נוטה להיות כפוי טובה״.

בין מקבלי התעודה: 17 מצטייני משטרת ישראל בהם חוקרת ימ"ר, לוחם ימ"מ, קצין קישור לקהילה האתיופית, קצין כלבנים ראשי, מפקד יחידת שיטור רגלי, רכז מודיעין ועוד.

שישה מצטייני שירות בתי הסוהר בהם קצין פיקוח על עברייני מין, קצינת טיפול ושיקום, לוחם נחשון ועוד.

ארבעה מצטייני הרשות הארצית לכבאות והצלה לוחם אש, קצין חומרים מסוכנים, לוחם ימ"ר וכן, מצטיין אחד מהרשות להגנה על עדים.