ליברמן בחברון: ״מתבצעת פה עבודת סיכול יוצאת דופן, אני שמח שאזרחי ישראל לא מרגישים את זה״ - 0404
+
ליברמן בחברון: ״מתבצעת פה עבודת סיכול יוצאת דופן, אני שמח שאזרחי ישראל לא מרגישים את זה״ אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן בחברון: ״מתבצעת פה עבודת סיכול יוצאת דופן, אני שמח שאזרחי ישראל לא מרגישים את זה״

שר הביטחון, אביגדור ליברמן סייר בחברון ושיבח את פעילות חיילנו בסיכול מאמצי הטרור הגוברים.

ליברמן סייר הבוקר (ג') בישוב היהודי בחברון, יחד עם הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט ועם מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה. בביקור השתתפו גם מתפ"ש, האלוף יואב פולי מרדכי ובכירים במשטרה ובשב"כ. שר הביטחון קיים בשטח הערכת מצב וסייר במעגלי ההגנה השונים סביב הישוב היהודי בחברון וסביב מערת המכפלה. 

ליברמן: "בפיקוד המרכז ובמיוחד במרחב העיר חברון מתבצעת בחודשים האחרונים פעילות סיכול נרחבת, בין 20-30 סיכולי פיגועים בשבוע, אל מול מאמץ הולך וגובר של גורמי הטרור. את הרוב המכריע של פעולות הטרור הצלחנו לגדוע, בזכות מודיעין איכותי, שילוב של פריסת כוחות חכמה וטכנולוגיות מתקדמות. מערכת הביטחון עובדת קשה כדי שנוכל לחגוג את חג הפורים בשקט. אני שמח שאזרחי ישראל לא מרגישים את זה".

שר הביטחון ניצל את הביקור כדי להודות למפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, שיסיים את תפקידו בשבוע הבא, ולאחל הצלחה למחליפו, אלוף נדב פדן: "רוני, בנחישות, בשיטתיות ובהרבה תחכום ויצירתיות – פיקוד המרכז בהובלתך הצליח למגר, כמעט לחלוטין, את גל הטרור והסכינאות ולשמור על יציבות במציאות לא פשוטה. שלא נשלה את עצמנו. במלחמה בטרור יש עליות וירידות, הצלחות וטעויות. על מה שעשית ועל מה שעוד תעשה לביטחון מדינת ישראל, כולנו חבים לך תודה והערכה".