כך נראית שחיתות: עוד לפני סיום החקירה קובעים שלא מדובר בפלילים - בדיוק כמו הדיל בין החוקר לשופטת - 0404
+
כך נראית שחיתות: עוד לפני סיום החקירה קובעים שלא מדובר בפלילים – בדיוק כמו הדיל בין החוקר לשופטת דוברות בית המשפט

כך נראית שחיתות: עוד לפני סיום החקירה קובעים שלא מדובר בפלילים – בדיוק כמו הדיל בין החוקר לשופטת

לאחר שהזדעזענו מפרשת המסרונים בין החוקר לשופטת ותיאום הארכת המעצרים לכאורה, דומה שהזעזוע הגדול עוד לפנינו.

נגע השחיתות במערכת המשפטית והמערכת החוקרת אינו מתחיל במסרונים. הוא עמוק הרבה יותר. הוא קיים במערכת היחסים בין הצדדים – במערכת הפנימית שסוגרת בינה לבין עצמה אירועים שעל פניו נראים פליליים.

אם חשבנו לרגע שמשטרת ישראל תעצור מיידית את החוקר והשופטת, הרי שקבלנו עדות לכך שבין אזרח מן השורה לבין אלה ששולחים אותו למעצר, פועלת המערכת בדרך של איפה ואיפה. שופט/חוקר שפועל בדרך שנראית פלילית, אפילו לא נעצר לחקירה.

גרוע מכך, המערכת הפנימית מתחילה לשלוח דוברים (לא תמיד מטעמה) כדי שיבהירו לעם ישראל שבסה״כ מדובר בחלופת סמסים שאין מאחוריה כלום. שום כוונות, שום כוונת זדון ובטח שלא מדובר בפעולה פלילית. עוד לפני שחקרו, עוד לפני שבדקו, כבר מיהרו להסיק מסקנות. בדיוק כמו בחלופת הסמסים – סוגרים דיל לפני הדיון. יורקים שוב בפרצופו של עם ישראל.

המערכת המשפטית רקובה. די להביט בשיח בין עורכי דין, כולל בקבוצות סגורות של עורכי דין ברשת החברתית וללמוד על המערכת כולה. עורכי הדין מציגים סדרות של החלטות תמוהות – כאלה שנראה שמישהו דאג לקבל אותן טרם החל הדיון. את זה הם אומרים – לא אנחנו.

מזה זמן רב שעם ישראל איבד אמון בחלק מהמערכת המשפטית. ביומיים האחרונים, הוא איבד אמון בכל המערכת כולה. לא מדובר כאן בקומבינות בין עורך דין כזה לעורך דין אחר. מדובר בקומבינה על גב הנחקרים – בין שופטת לחוקר. זה הרבה מעבר לשחיתות.

איך ביקש החוקר מהשופטת? ״תראי מופתעת״?… אנחנו, כבר לא מופתעים מכלום.