אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק של בנט ושולי מועלם להוצאת שוברים שתיקה ממערכת החינוך - 0404
אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק של בנט ושולי מועלם להוצאת שוברים שתיקה ממערכת החינוך מתוך סרטון וידאו

אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק של בנט ושולי מועלם להוצאת שוברים שתיקה ממערכת החינוך

הכנסת אישרה את החוק המקנה לשר החינוך את הסמכות לאסור על ארגונים הפועלים נגד צה"ל להכנס לבתי הספר. החוק הינו יוזמה של שר החינוך נפתלי בנט ויו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי, ובא בעקבות הפעילות של ארגון השמאל הקיצוני שוברים שתיקה.

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט: ״שוברים שתיקה חצו מזמן את גבול השיח הלגיטימי כשבחרו בדרך של הכפשה ושקרים כנגד חיילי צה״ל מעל הבמה הבינלאומית.

השגיאה של הארגון היא היציאה לחו"ל כדי לבקר משם את מדינת ישראל וצה"ל. 

רוצים לפעול? תפעלו בתוך הבית. כל עוד הם פועלים בחו"ל כנגד ישראל וצה"ל, אני לא אאפשר את פעילותם במערכת החינוך. מערכת החינוך אמונה על עיצוב דור העתיד, ואין כל סיבה שקולות מעין אלו יחלחלו אל תלמידי ישראל״.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי: "שוברים שתיקה מפיץ שקרים על צה"ל, חייליו ומפקדיו ברחבי העולם. ארגון זה שלא באמת מנסה להתיימר כמתקן עוולות, חותר תחת המדינה ותחת מטרותיה של מערכת החינוך בישראל, אסור שיכנס לכותלי בתי הספר.

מערכת החינוך שואפת לא רק להישגים לימודיים וציונים של תלמידיה אלא גם בחינוך לערכים, בעידוד לשירות צבאי ולאומי משמעותי, בתרומה למדינת ישראל ושמירה על כבודו ומעמדו של צה"ל ארגון שוברים שתיקה פשוט עושה ההפך״.