נעצרו 3 מחבלים שתכננו פיגוע בהר הבית - 0404
+
נעצרו 3 מחבלים שתכננו פיגוע בהר הבית חדשות 0404

נעצרו 3 מחבלים שתכננו פיגוע בהר הבית

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נעצרו במהלך ינואר-פברואר 2018, שלושה ערבים ישראלים, תושבי אום אל פחם, חלקם תומכי ארגון הטרור של "המדינה האסלאמית" אשר תכננו לבצע פיגוע ירי בהר הבית.

העצורים בפרשייה:
המחבל מוחמד מסעוד מוחמד ג'בארין, בן 20, תושב אום אל פחם.

המחבל עמאד לוטפי מוחמד ג'בארין, בן 20, תושב אום אל פחם.

ומחבל קטין (בזמן ביצוע העבירות), תושב אום אל פחם.

ממצאי החקירה בשב"כ העלו, כי מוחמד ג'אברין, עמאד ג'אברין והקטין, תכננו לבצע פיגוע ירי במסגד אל-אקצא במתווה דומה לפיגוע שבוצע במקום במהלך חודש יולי 17' בו נרצחו שני שוטרי משטרת ישראל. הפיגוע נמנע הודות למידע מודיעיני מדויק שאיפשר את מעצר חברי החוליה מבעוד מועד ובטרם הצליחו להשיג נשק ולממש את כוונותיהם.

כמו כן עולה כי בין היתר העלו חלק מחברי החולייה רעיונות לביצוע פיגועים במבני קדושה (בית כנסת/כנסיה), פגיעה בכוחות ביטחון/משטרה, ביצוע פיגוע דריסה וכן פיגוע במהלך חג המולד.

בחקירת החשודים שתכננו את הפיגוע עלה כי שניים מתוכם תומכים ברעיונות ובאידיאולוגיה הרצחנית של ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" וכי הפיגוע אמור היה להתבצע על רקע תמיכתם זו.

היום הוגשו כתבי אישום נגד חברי החוליה.

שירות הביטחון הכללי רואה בישראלים התומכים בארגון הטרור המדינה האסלאמית איום חמור, לא כל שכן באלו המקיימים מגעים עם פעילי הארגון ופועלים בחסות הארגון בשטחי מדינת ישראל. שירות הביטחון הכללי ימשיך במעקב אחר החשודים וינקוט באמצעי האכיפה הנדרשים במטרה למנוע את הפצת משנתו של ארגון הטרור המדינה האסלאמית בישראל, כמו גם ביצוע פעילות כלשהי הפוגעת בביטחון המדינה.

תקשורת שב"כ

תקשורת שב"כ