שקד על פרשיית המסרונים: "אם יהיה צורך אכנס את הוועדה לבחירת שופטים ונפעיל את סמכות ההדחה" - 0404
+
שקד על פרשיית המסרונים: "אם יהיה צורך אכנס את הוועדה לבחירת שופטים ונפעיל את סמכות ההדחה" שלמה מור, חדשות 0404

שקד על פרשיית המסרונים: "אם יהיה צורך אכנס את הוועדה לבחירת שופטים ונפעיל את סמכות ההדחה"

שרת המשפטים איילת שקד הגיבה לפרשיית חילופי המסרונים בין שופטת בית משפט השלום, רונית פוזננסקי-כץ לחוקר הרשות לניירות ערך ערן שביט-שחם ואמרה כי אם יוודע על שופט שסרח הוא לא ישאר שופט.

שקד: "מציעה לכולם להיאזר בסבלנות עד סיום הבירור. אני מודיעה עכשיו – אם יוודע על שופט שסרח הוא לא יישאר שופט. אם יהיה צורך, אכנס את הוועדה לבחירת שופטים ונפעיל את סמכות ההדחה".

עוד אמרה שקד: "אתמול בבוקר התראיינתי בנושא מעצרים, ואמרתי את מה שאמור להיות מובן מאליו – שלילת חירותו של אדם היא מעשה קיצוני שיש לעשותו אך ורק במקרים של מסוכנות לציבור, חשד לשיבוש של הליכי חקירה או משפט, או לשם צרכי חקירה מהותיים. אדם מהיישוב הנלקח למעצר מאבד את עולמו ברגע. לכל אדם עומדת זכות החפות, ואל לו לאף אחד להקל בה ראש. אני חוזרת ואומרת – אסור בתכלית האיסור שידם של שופטי ישראל תהיה קלה על ההדק.

אני רוצה להדגיש – מדינת ישראל איננה מדינה מושחתת. מערכת המשפט בישראל איננה מושחתת. במדינה מושחתת לא משליכים למאסר נשיאים וראשי ממשלות. במדינה מושחתת משחדים שופטים. במדינה מושחתת הפרסום שפורסם אמש בערוץ 10 היה מטויח. לא במדינת ישראל, ולא במשמרת שלי".