ארדן מנע ביקור שר חינוך מהרשות בירושלים - 0404
+
ארדן מנע ביקור שר חינוך מהרשות בירושלים המשרד לבט"פ

ארדן מנע ביקור שר חינוך מהרשות בירושלים

על בסיס מידע מודיעיני שהגיע ממשטרת ירושלים, שר החינוך הערבי תכנן לבקר היום (שני), בבית ספר "טרה סנטה" (בי"ס פרטי נוצרי) בעיר העתיקה בירושלים, לשאת דברים ולהתראיין לכלי התקשורת. על פי המודיעין שבידי המשטרה, היו צפויים להתלוות לשר החינוך גם מנהל בתי הספר מטעם הרשות במזרח ירושלים סמיר ג'בריל, וגורמים בכירים נוספים מטעם הרשות.

לאור מקרה חמור זה ומתוקף סמכותו למנוע כל פעילות מדינית ורשמית מטעם הרשות בשטחים בריבונות מדינת ישראל, השר גלעד ארדן החליט לחתום על צו האוסר על קיום הביקור.

הצו מורה שלא לקיים את הפעילות מטעם הרשות במזרח ירושלים, בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), התשנ״ה- 1994, אשר אוסר על הרשות לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

הניסיון לקיים את האירוע הוא חלק מהניסיונות החוזרים ונשנים של הרשות לחזק את מעמדה בירושלים, ולהפגין בשטח את נוכחותה. ניסיונות אלו מתרחשים ביתר שאת בעת האחרונה, ומשטרת ישראל והשר ארדן פועלים פעם אחר פעם כדי למנוע אותם.

ארדן: המאבק על ריבונותנו בירושלים לא הסתיים. הרשות יחד עם גורמים נוספים מנסים לערער עליה ולפגוע בה בכל יום ולכרסם בה ואני אמשיך לפעול בכל הכח כדי למנוע זאת ולהגן על ריבונותנו בכל חלקי בירתנו".