חוויה משפחתית לשומרי מסורת: ספארי פרטי באפריקה - 0404
+
חוויה משפחתית לשומרי מסורת: ספארי פרטי באפריקה דורון ארנון

חוויה משפחתית לשומרי מסורת: ספארי פרטי באפריקה

משפחות רבות אוהבות לטוס ולטייל בתקופת הקיץ ובהרבה פעמים קשה להחליט לאן לטוס – צריך לחפש יעד שיעניין את כל בני המשפחה, שיתאים לעונה ושיהיו בו פתרונות לנושא הכשרות. אז הנה הצעה לטיול משפחתי מהנה במיוחד ושונה שיקרב אתכם לפלאי הבריאה ולעולם הטבע – ספארי פרטי בקניה או בטנזניה!

ספארי הוא טיול שהדגש שבו הוא על בעלי החיים בסביבתם הטבעית ולכן מתאים במיוחד לילדים אוהבי טבע וחי. כנראה רבים מאתנו כבר ראו פיל וג'ירפה בגן החיות, אך ההתרגשות ללא ספק גדולה יותר כאשר החיות נמצאות בבית גידולן הטבעי, חופשיות, ואנו בני האדם הצופים בהם "כלואים" ברכב הספארי. ואחרי ההתרגשות הראשונה של מפגש קרוב עם פיל או כל חיה אחרת מגיע השלב הבא של לחוות את מערכת היחסים בין החיות השונות בסוואנה האפריקאית המבוססת על האינסטינקטים המולדים של חיות אלו. כאשר מגיעים עם רכב הספארי למקור מים מרכזי ולידו שורץ אריה ומספר לביאות עם הגורים ולאותו מאגר מים מגיעה ג'ירפה צמאה במיוחד – האדרנלין שלנו כצופים מתחיל לזרום…

עמיקם שוב

האם הג'ירפה תסתכן ותוריד את הראש לשתות ותיכנס לתנוחה המסוכנת ביותר שלה? או שתעדיף לעת עתה להישאר צמאה ולחפש מקור מים אחר? או לחילופין כאשר זוכים לצפות בארוחה רבת משתפים בסוואנה האפריקאית כשהמנה העיקרית היא אנטילופה שצד טורף כלשהו וסביבה בעלי חיים רבים המחכים לתורם בהתאם לשרשרת המזון…

בסוף היום עמוס החוויות תגיעו ללודג' – מקום הלינה. לודג' זהו מלון המאופיין לרוב בעיצוב אפריקאי ובו מרחבים פתוחים. תנאי הלינה מצוינים ומהווים חלק בלתי נפרד מהחוויה. למי שרוצה להרגיש הכי קרוב שאפשר למגלי הארצות וההרפתקנים כדוגמת סטנלי וליווינגסטון, ניתן לשלב לינה במחנה אוהלים – האוהלים מרווחים, בגודל של חדר במלון, עם שירותים, מקלחת חמה ומים זורמים. הידיעה שרק בד הקנבס מפריד בינך ובין הטבע הפראי סביב מרגשת ויחד עם זה אינה מפחידה כי השטח מוגן מפני חיות מסוכנות כך שאין מה לדאוג…

רבים מהלודג'ים בקניה וטנזניה מכירים את צרכי הציבור שומר המסורת והם שמחים להתאים את עצמם בנושא המזון. כל לודג' מגיש שלוש ארוחות ביום, צוות המטבח פתוח לבקשות מיוחדות כך שניתן לקבל ירקות ופירות לא חתוכים, ביצים קשות בקליפתן, ירקות ודגים בתנור בתוך נייר כסף. ניתן להביא לצוות המטבח סירים שלכם להכנת פסטה או אורז וניתן להכניס לחדר האוכל אוכל כשר מהארץ. ברוב הלודג'ים אופים את הלחם במקום וניתן לבדוק מראש וגם תוך כדי השהייה בלודג' את הלחם המיוצר במקום, תנאי הכנתו והמרכיבים השונים בהם משתמשים.

כיוון שמומלץ לטוס לטיול של 8 ימים לפחות ככל הנראה תחגגו את השבת במהלך הטיול ועל מנת שתהייה שבת מענגת חשובה בחירת המקום בו תשהו – לינה בלודג' נעים ויפה עם מרחבים וחיות שונות (לא חיות טורפות) שנכנסות לשטח הלודג' תעצים את החוויה, במהלך השבת ניתן ליהנות מטיול רגלי בשטח הלודג' עם המדריך ומפגש אישי עם בעלי החיים שבחרו להגיע באותו היום לשטח הלודג'.

משפחת יקותיאלי יצאה לטיול משפחתי של 3 דורות בקיץ 2017 , החוויה עדיין פועמת בעורקיהם ובעיקר הם זוכרים את השבת. "שישה חודשים אחרי טיול ספארי משפחתי בקניה, אליו יצאנו בקיץ האחרון 12 איש, בין הגילאים 70-3, אנחנו עדיין מתמוגגים על החוויה הבלתי רגילה והבלתי נשכחת. למרות חששות ראשוניים של כמה מאתנו לגבי היכולת של הילדים הקטנים להתמודד עם נסיעות ארוכות מדי יום וחשש שמא ישתעממו בשלב מסוים מלראות את החיות ולחוות את הנופים המשגעים, היה זה הטיול שהוכיח את ההיפך הגמור – מתאים לכל הגילאים, ולרגע לא היה דל או משעמם והטיול הזה גם גיבש אותנו עוד הרבה יותר ברמה המשפחתית. כשומרי שבת, התוכנית כללה 2 לילות בשמורה מדהימה – אין מספיק מילים לתאר את החוויה המדהימה של תפילה בערב שבת מחוץ לבקתות, כשבמרחק 50 מ' מאתנו עדרי פילים, גנו, ג'ירפות ועוד, כל אחד בתורו – מגיעים לאגם מים מתוקים להרוות את צימאונם. כך גם במהלך כל השבת, כולל בזמן הארוחות (השף קיבל הנחיות מיוחדות לגבי סוג האוכל, את חלקו הבאנו עמנו…), עת אכלנו למול הנופים והחיות המשגעות". 

משפחת יקותיאלי

נתיבי כפיר

הספארי הינו טיול פרטי המותאם אך ורק לכם – אתם בוחרים מתי בדיוק לנסוע ועם מי. בדיוק כפי שתופרים שמלת כלה על פי מידותיה ורצונותיה של הכלה כך טיול פרטי נתפר ומותאם בדיוק לכל משפחה, קבוצה בהתאם לצרכים ולבקשות, ככל שמאפשרים תנאי השטח ויעד הטיול. מרגע הנחיתה באפריקה ועד רגע ההמראה חזרה לישראל ילווה אתכם מדריך, נהג מקומי שמכיר היטב את השטח, ידע לרתק אתכם בסיפוריו על בעלי החיים השונים ומכיר את נושא הכשרות והשבת. רוב המדריכים המקומיים דוברי אנגלית אך אם יתמזל מזלכם תוכלו לטייל בקניה עם סיימון שדובר עברית שוטפת אותה למד במהלך שנות העבודה הרבות שלו עם ישראלים. היתרון המשמעותי בטיול עם סיימון, מעבר לכך שהוא מדריך משכמו ומעלה, הוא שהמבוגרים לא יצטרכו להיות עסוקים בתיווך ובתרגום ההסברים והסיפורים לילדים.

אלו מכם שאוהבים טיולים רגליים וחשוב להם לשלב הליכה בטיולים המשפחתיים – ניתן לשלב יום הליכה או טרק על הר קניה או על הקילימנג'ארו בטנזניה עם צוות מקומי שסוחב עבורכם את הציוד, מקים את האוהלים ומבשל. משפחת קדוש נסעה לטיול בקניה עם הילדים לפני מספר שנים ושילבה טרק בהר קניה עם ספארי – "בניגוד לטיולים בטבע הדומם, נשגב ככל שיהיה, הטיול בספארי מאפשר מפגש בלתי אמצעי עם הטבע "האמיתי"- החי. אי אפשר לשכוח מבט אחד שלוכד עשרות אלפי פלמינגו מדהימים, נדידה של מאות גנו, נמר ש"מלטף" את הג'יפ או את גולת הכותרת – מרדף של צ'יטה אחרי אילה אומללה שסומנה כ"ארוחת הצהריים". בנוסף לטיול הספארי המסורתי בקניה, בחרנו בחוויה קצת פחות שכיחה, טיפוס משפחתי לפסגת הר קניה. מסע מרתק ומאתגר כאחד. במהלך 4 ימי הטיפוס ראינו נוף ייחודי שמתחלף עם הגובה, מג'ונגל למדבר ארקטי וחווינו חוויות אישיות ומשפחתיות של התמודדות עם קושי פיזי, נחישות וסיפוק עצום בכיבוש הפסגה והצילום המשפחתי (עם דגל ישראל כמובן).

משפחת קדוש

משפחת קדוש

כמשפחה עם ילדים קטנים ובמיוחד בהיותנו שומרי כשרות, הופתענו מהמודעות הגבוהה של נותני השירות בקניה לאנשים שומרי מסורת – המעטפת הלוגיסטית שסיפקו "נתיבי כפיר" עמדה בסטנדרטים גבוהים במיוחד – החל מהקבוצה שליוותה אותנו במהלך הטיפוס וקיבלה מבעוד מועד הנחיות מפורטות לגבי הגבלות הכשרות וכלה בכל אחד מהמלונות המפנקים בהם נפגשנו עם שף המלון שביקש הנחיות בבניית התפריט. אין ספק שעל אף השנים שעברו מאז הטיול לקניה, ועל אף שמאז הספקנו לבקר בעוד כמה מדינות ברחבי הגלובוס, הטיול של קיץ 2011 נחרת בזיכרון המשפחתי והאישי של כולנו כטיול מיוחד ושונה מאוד״.

לתכנון וביצוע ספארי פרטי באפריקה צרו עמנו קשר במייל info@kfirtravel.co.il 

או בטלפון 03-5222211 / בלחיצה כאן