200 הורים לילדים עם צרכים מיוחדים השתתפו בערב חוויתי משותף ראשון מסוגו בחיפה - 0404
+
200 הורים לילדים עם צרכים מיוחדים השתתפו בערב חוויתי משותף ראשון מסוגו בחיפה ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

200 הורים לילדים עם צרכים מיוחדים השתתפו בערב חוויתי משותף ראשון מסוגו בחיפה

"אם אנחנו כבר כאן אז למה לא ליהנות מזה", מופע של תיאטרון אלומה העוסק בהתמודדות של אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים, עמד במרכז הערב החוויתי אותו יזמה המחלקה לחינוך מיוחד בעיריית חיפה בשיתוף עמותת אימהות מובילות לשינוי וארגון קשר עבור הורים לילדים הלומדים במסגרות החינוך המיוחד.

המופע המרגש בהשתתפותן של יפעת נוימן ואורנה סגל, המשלב קטעי הומור ושירה על הורות מיוחדת ומצמיחה ולא השאיר עין אחת יבשה בקהל. את הערב פתחו תלמידי מקהלת בית חינוך ניסוי רגבים וילדי תיכון קריית חיים עם השיר "לבדי" מתוך המחזמר "דוגרי". הערב הייחודי שהתקיים השבוע באשכול פיס רעות, היווה שיא בשורת פעולות משותפות אותן מקדמת המחלקה לחינוך מיוחד עם עמותת "אימהות מובילות שינוי" וארגון "קשר".

בין האירועים שהתקיימו לאחרונה במסגרת שיתופי הפעולה העירונים: טקס נטיעות במהלכו שתלו הילדים שתילי תבלין בגן המונגש, אירועי ספורט כגון מרוץ חיפה בהם שולבו תלמידים עם צרכים מיוחדים. ראש העיר חיפה יונה יהב, ברך את ההורים ואמר כי חיפה מאמצת את הילדים המיוחדים ומשפחותיהם ואמר כי על מנת להכיר מקורב את צרכיהם ולהיענות להם ככל הניתן קיימה העירייה לאחרונה פורום "שולחנות עגולים" במסגרתו נפגשו אנשי אגף החינוך בעירייה עם הורי הילדים סביב שולחנות עגולים.

נציגות "אימהות מובילות שינוי" בירכו על שיתוף הפעולה ההדוק עם העירייה ואמרו כי הפעילות המשותפת משנה מציאות עבור הילדים ומסייעת בשילובם בחברה באמצעות פעילויות מגוונות שהיו עד כה חסומות בפניהם.עוד השתתפו בערב חברת מועצת העיר ויו"ר איגוד הורים לחינוך מיוחד סיגל ציוני, ראש מערכת חינוך תרבות רווחה אילנה טרוק ונציגי אגף החינוך בעיריית חיפה.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com