ארדן על פרשת המסרונים: ״מזעזע - מקווה שישקלו חקירה פלילית״ - 0404
+
ארדן על פרשת המסרונים: ״מזעזע – מקווה שישקלו חקירה פלילית״ המשרד לבט"פ

ארדן על פרשת המסרונים: ״מזעזע – מקווה שישקלו חקירה פלילית״

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן התייחס לפרשת חילופי המסרונים בתיק 4000 ואמר כי מדובר באירוע פלילי.

ארדן: "חשוב מאד שהתגובה הייתה מיידית כי מדובר במקרה מזעזע, פגיעה במעצר הוא פגיעה קשה בחירויות הפרט. ונחקרים או חשודים מאמינים שהם מקבלים הליך הוגן ואפשרות לשכנע את השופט שאין סיבה לעצור אותם. ופה שאנחנו נחשפים לכך שהשופטת קובעת את עמדתה מראש ומתאמת אותה עם נציג התביעה, זה באמת דבר מזעזע בעיניי-זו אפילו בעיניי עבירה פלילית, ואני מקווה שישקלו פה חקירה פלילית מעבר להליך המשמעתי, אבל טוב שההליך היה מיידי, טוב שהם הושעו מיד מתפקידם ואני חושב שברור לכולנו שהם סיימו את דרכם במערכת המשפט ובמערכת האכיפה״.

"אין לי ספק שהם לא יוכלו יותר לתבוע אף אחד ולשפוט אף אחד, כי השופטת הזאת והתובע הזה מי יאמין להם שיבואו בפניהם נחקרים או חשודים מעתה ואילך? ברור אני חושב לכולנו, שזה רק עניין של החלטות והליכים פרוצדוראליים שאנשים האלה לא יהיו יותר במערכת המשפט ובמערכת האכיפה, ושוב הסוגיה שצריך לדון היא: האם הם עברו עבירה פלילית בתחומים של הפרת אמונים או שיבוש הליכי חקירה״.

"אני לא מחלק עכשיו ציונים להליך, אני אומר את דעתי. דעתי היא שטוב שכך זה נעשה ואני חושב ששרת המשפטים ונשיאת בית המשפט העליון פעלו מאד מהר, ואין לי ספק שנציב פניות השופטים גם הוא יפעל מהר. ואני אומר שראוי בעיניי שצריך לשקול פתיחת חקירה פלילית כיוון שהמעשה הזה הוא כל כך חמור ופוטנציאל שלו לפגוע באמון הציבור במערכת האכיפה ובמערכת המשפט הוא כל כך גבוה, שזה בעיניי ראוי שיסתיים גם בהליך פלילי ולא רק בהליך משמעתי״.