מפגש יזמים ובעלי עסקים בנושא יזמות תיירותית התקיים בבית שאן. ראש העיר: ״יש מקום לחשיבה וליזמות״ - 0404
+
מפגש יזמים ובעלי עסקים בנושא יזמות תיירותית התקיים בבית שאן. ראש העיר: ״יש מקום לחשיבה וליזמות״ עיריית בית שאן

מפגש יזמים ובעלי עסקים בנושא יזמות תיירותית התקיים בבית שאן. ראש העיר: ״יש מקום לחשיבה וליזמות״

מפגש בנושא יזמות תיירותית בבית שאן התקיים השבוע בבית הארחה בבית שאן. המפגש נערך במעמד ראש העיר, רפי בן שטרית, בו השתתפו למעלה מ-40 יזמים ובעלי עסקים מתחום התיירות המקומית. המפגש הוא יוזמה של צוות התיירות העירוני בהובלת בועז צפריר, מנכ"ל רכבת ישראל לשעבר, שכלל ריכוז מאמצים להצעדת תחום התיירות בבית שאן קדימה.

במהלך המפגש בירך ראש העיר את המשתתפים, ואמר כי העוגן התיירותי החזק ביותר של העיר הוא המשאב האנושי, שמסוגל לספר את הסיפור ההיסטורי, התרבותי והמשפחתי הייחודי של בית שאן. לדבריו של ראש העיר, המפגש חשוב משום שהוא מתניע תהליך ממוקד לפיתוח וקידום התיירות בבית שאן.

ראש העיר מנה מספר מהלכים שהרשות קידמה ויזמה באחרונה ובהם שילוט ל-25 אתרים היסטוריים, שביל תיירות בתוך העיר מאתר לאתר, הפקת מפת מסלול בין האתרים השונים בעיר, הוספת אפליקציית 'ווישטריפ' המאפשרת לקבל בסמארטפונים הסברים מפורטים על אתרים בעיר ובאזור, השקת מפת עיר חדשה, מיזם 'סירים וסיפורים', מרכז לאמנות עכשווית, מוזיאון בית שאן למורשת שהקמנו לפני שלוש שנים ועוד.

 בן שטרית: "יזמנו הקמת צוות תיירות במטרה לקדם ולמנף את העיר והעסקים בה כדי שהעיר תוכל ליהנות ממשאביה ההיסטוריים והאנושיים וכדי לאפשר לרבים מתושביה להתפרנס בכבוד. אנחנו לא ממציאים את הגלגל. במשך השנים נעשו מאמצים לפתח את תחום התיירות אבל אי אפשר לדבר על בית שאן כיום בלי לדבר על הפוטנציאל התיירותי הבלתי ממומש. ערים בעולם הצליחו למנף את עצמן מאתרים עם פחות משמעות ערכית והיסטורית מאשר הגן הלאומי המרהיב בבית שאן. לדעתי יש מקום לחשיבה וליזמות ולהתגייסות של הממשלה.

אנחנו  מקדמים יחד עם החברה הממשלתית לתיירות מדרחוב תיירותי ותאורה לאמפיתיאטרון. אבל המשאב החשוב והיקר ביותר שלנו הוא כאמור, האנשים הנפלאים. יש פה משאב אנושי שאין אותו במקומות אחרים – כישרונות, יכולות, חום אנושי, סולידריות, אנשים שמסוגלים ליזום מיזמים בתחומי תרבות ולהביא תיירים״.

המשתתפים במפגש, רובם ככולם, יצאו ממנו בתחושה כי ריכוז מאמץ ואיגום משאבים יאפשר, כבר בעתיד הלא רחוק, לפתח ולמנף את התיירות בעיר ובכך לממש ביתר שאת את הפוטנציאל הרב הגלום בה להיותה ולמיתוגה כעיר תיירות מובילה בצפון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com