ברקת: "לא חוקי ולא הגיוני ששטחים מסחריים יהיו פטורים מארנונה רק בגלל שהם בבעלות של כנסיות" - 0404
+
ברקת: "לא חוקי ולא הגיוני ששטחים מסחריים יהיו פטורים מארנונה רק בגלל שהם בבעלות של כנסיות" פייסבוק ניר ברקת

ברקת: "לא חוקי ולא הגיוני ששטחים מסחריים יהיו פטורים מארנונה רק בגלל שהם בבעלות של כנסיות"

ראש העיר ירושלים ניר ברקת באשר לגביית ארנונה משטחים מסחריים הנמצאים בבעלות הכנסיות: "כנסיית הקבר ובתי התפילה של כל הכנסיות פטורים מארנונה, אין בכך כל שינוי וכך יימשך. אך האם זה נשמע למישהו הגיוני ששטחים מסחריים כמו מלונות, אולמות ועסקים יהיו פטורים מארנונה רק בגלל שהם בבעלות של כנסיות? מדוע שמלון ממילא ישלם ארנונה ומלון נוטרדם מולו יהיה פטור מכך? לצערנו יותר מדי שנים המדינה לא אפשרה לעירייה לגבות את החובות האלה על השטחים המסחריים שהגיעו ל-650 מיליון ש"ח (!) זה לא חוקי ולא הגיוני. או שהמדינה תחזיר לנו את הכסף הזה שמיועד לפיתוח העיר, או שנמשיך לגבות אותו מהכנסיות כפי שמחייב החוק. לא אסכים יותר שתושבי ירושלים יממנו את סכומי העתק האלה!"

עיריית ירושלים מקיימת קשר טוב ומכבד עם כלל הכנסיות בעיר, ותוסיף לדאוג לצרכיהן ולשמור על חופש הפולחן המלא שלהן. עם זאת, לא נוכל להשלים שרק בירושלים מלונות, אולמות ועסקים מסחריים יהיו פטורים מארנונה רק כיוון שהם בבעלות הכנסיות, וזאת בניגוד לחיפה ותל אביב שגובות ארנונה מהנכסים העסקיים של הכנסיות.

כנסיית הקבר, כמו כל בתי התפילה של כל הדתות פטורה מארנונה והעירייה אינה גובה ארנונה מבתי תפילה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com