הממשלה אישרה קידום תב''ע לבניית 350 יחידות דיור במסגרת הסדרת נתיב האבות - 0404
+

הממשלה אישרה קידום תב"ע לבניית 350 יחידות דיור במסגרת הסדרת נתיב האבות

הממשלה אישרה לפני זמן קצר (ראשון), את קידום התב״ע לבניית 350 יחידות דיור חדשות במסגרת הסדרת שכונת נתיב האבות בגוש עציון. התב״ע של שכונת נתיב האבות מסדירה למעשה פתרון קבע חלופי, ותאפשר בנייה של 350 יחידות דיור חדשות כפי שבקשה המועצה והתושבים

הממשלה גם אישרה כמתוכנן תקצוב מיידי של בניית שכונה חדשה בחלקה 91 כפתרון זמני לתושבים שבתיהם יהרסו, והעברת פיצויים למשפחות המפונות. ההסדרה התאפשרה בזכות מאמציהם המשותפים של ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן יחד עם ראש הסגל במשרד רוה״מ יואב הורוביץ, רונן פרץ ממזכירות הממשלה והשרים כחלון, דרעי, בנט ושקד.

שלמה נאמן: "הסדרת נתיב האבות שאושרה היום היא הישג עצום למפעל הציוני ביהודה ושומרון. בעוד ארגוני השמאל הקיצוני והערבים פועלים לעקור ולהרוס, זכינו בסמוך לפורים ל'נהפוך הוא', ונמשיך לבנות ולצמוח כאן בנחלת אבותינו בגוש עציון. הפשע של הריסת הבתים אומנם לא יכופר בבניה חדשה אבל כן תביא תקווה למפעל הציוני בגוש עציון"

בתגובה לאישור אמרו תושבי נתיב האבות: "אנו מודים לראש הממשלה ולשריו ומברכים על החלטת הממשלה שפורסמה היום. החלטה הקוראת להסדרת השכונה, תמיכה במשפחות והכנת תב״ע ל 350 משפחות חדשות שיבנו את ביתם בנתיב האבות.

זוהי החלטה חשובה המחזקת את ההתישבות ביהודה ושומרון בכלל ובגוש עציון בפרט. המאבק לא תם והפעילות תימשך עד למימוש ההחלטה בבניה והרחבת ההתישבות נתיב האבות בלב גוש עציון".