לרגל שנת ה-70: חברת החשמל משיקה סדרת פודקאסטים חדשה - "מיטען חשמלי" - 0404
+
לרגל שנת ה-70: חברת החשמל משיקה סדרת פודקאסטים חדשה – "מיטען חשמלי" חברת החשמל

לרגל שנת ה-70: חברת החשמל משיקה סדרת פודקאסטים חדשה – "מיטען חשמלי"

חברת החשמל משיקה בימים אלה סדרה של 10 תכניות פודקאסט (תכנית רדיו אינטרנטית) העוסקות בהיסטוריה, בהווה ובעתיד של חברת החשמל, השזורה בהיסטוריית המדינה לאורך שנותיה, תחת השם "מיטען חשמלי". הפודקאסטים החדשים מהווים הצצה מרתקת לסיפורים ולעובדות שרבים לא מכירים. בין השאר: סיפורו של פנחס רוטנברג, מייסד החברה ומנהלה הראשון, חברת החשמל לארץ ישראל, תחנות הכוח הראשונות ונהריים, החשמל בתל אביב והקשר של החברה עם התושבים, אדריכלות, מהפכת השימוש בגז לייצור חשמל, זירת הסייבר בחברת החשמל, חדשנות ועתידנות במשק החשמל; סביבה וטכנולוגיה. לינק לפרק הראשון.

יפתח רון טל , יור' חברת החשמל:"מורשת חברת החשמל שזורה במורשת המדינה. מנהריים ועד מהפכת הגז, אני מאמין שהיסודות שאותן הניח רוטנברג הן הבסיס לציונות שמהווה עד היום חלק מה DNA של הארגון".

דליה בודינגר, דוברת חברת החשמל:"חברת החשמל היא החברה הממשלתית הראשונה המאגדת את סיפורה בפורמט אודיו אינטרנטי ואני גאה להוביל מהלך תיעודי זה. להיסטוריה של חברת החשמל חיבור שורשי להיסטוריה של מדינת ישראל ולמשק הישראלי, והם שזורים זה בזה, ולכן לרגל שנות ה-70 למדינה ולקראת ציון 95' שנה להיווסדה של חברת החשמל, החלטנו להשיק סדרת פודקאסטים שינגישו לציבור הרחב בצורה עכשווית ונוחה את סיפורה המרתק של החברה".

הפודקאסטים ניתנים להאזנה ללא עלות, וניתנים להורדה בכל זמן ובכל מקום (Radio-On-Demand) באתר ובפייסבוק חברת החשמל, באפליקציית "עושים היסטוריה" ובאפליקציות פודקסטים ישראליות בחנות האפליקציות. כל פודקאסט באורך של כ- 30 דקות. הפודקאסטים נערכו בהשתתפות מומחים והיסטוריונים, ביניהם ד"ר מרדכי נאור, פרופ' אלי שאלתיאל ושולה וידריך, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון-טל לקחו חלק בסדרת הפודקאסטים.