צה״ל: ״ייבחנו נסיבות מותו של המחבל ביריחו״. בועז גולן: ״אם ייגעו בחיילינו - מחאת דוד הנחלאווי תהיה קטנה לעומת החדשה״ - 0404
צה״ל: ״ייבחנו נסיבות מותו של המחבל ביריחו״. בועז גולן: ״אם ייגעו בחיילינו – מחאת דוד הנחלאווי תהיה קטנה לעומת החדשה״

צה״ל: ״ייבחנו נסיבות מותו של המחבל ביריחו״. בועז גולן: ״אם ייגעו בחיילינו – מחאת דוד הנחלאווי תהיה קטנה לעומת החדשה״

״אם ייגעו בחיילינו וישגעו אותם על חיסול המחבל החמוש אתמול ביריחו – נקים כאן מחאת רשת חדשה ומחאת ״דוד הנחלאווי״ שהרמנו בעבר, תהיה קטנה לעומת זו החדשה״ – כך מבהיר בועז גולן, מייסד חדשות 0404.

צה״ל עדכן כי נערכת חקירה על האירוע במהלכו חיסלו לוחמינו מגדוד לביא הבקעה מחבל חמוש שרץ לעברם עם מוט ברזל. על פי עדויות הלוחמים, על גופו הוא נשא גם סכין. הלוחמים נטרלו אותו והשתלטו עליו תוך הפעלת כוח, מאחר והמחבל התנגד להם ואף ניסה למשוך נשקו של אחד מהלוחמים.

לוחמינו פעלו כמצופה מהם. הם ביצעו בדיוק את המוטל עליהם. נכון לעכשיו, כך גם סבורים בצה״ל ועם ישראל כולו מצפה שזו תהיה גם המסקנה הסופית. חשוב לזכור שעל כל אירוע נפתחת חקירת מצ״ח – כמו גם באירוע חיסול המחבל הנוכחי.

מדובר צה״ל נמסר לחדשות 0404: ״בהמשך לפרטים שנמסרו אתמול ביחס לפעילות צה״ל ביריחו, נעדכן כי נערך תחקיר ראשוני של האירוע. מהתחקיר עלה כי במהלך פעילות כוח צה״ל התפתחה הפרת סדר של כ-50 פלסטינים שיידו אבנים, הבעירו צמיגים וזרקו בקבוקי תבערה לעבר הכוחות. במהלך האירוע רץ מחבל עם מוט ברזל בידו לעבר הכוח. הכוח ביצע ירי לעברו ממנו ככל הנראה לא נפגע. לאחר מכן הפעילו החיילים כוח על מנת לעצרו. במהלך אירוע זה אף ניסה המחבל לאחוז ולחטוף את נשקו של אחד החיילים.

החיילים עצרו את המחבל ואזקו אותו, והוא נבדק על ידי חובשת בנקודה שקבעה שמצבו תקין. לאחר מכן, המשיך הכוח להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות לכיוון הפרת הסדר בסמוך למקום בו הוחזק המחבל, ונראה שהוא נחשף לגז שיתכן שאף גרם למותו. מצבו הרפואי התדרדר הוא פונה וטופל על ידי כוח צה״ל שלבסוף קבע את מותו. בחיפוש התברר כי המחבל נשא על גופו סכין. בעקבות האירוע ומכיוון שהמחבל מת בעת שכבר היה נתון במעצר בידי כוחות צה"ל נפתחה חקירת מצ״ח במסגרתה ייבחנו נסיבות מותו ותבוצע נתיחה בגופת המחבל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]