סיקור מוטה לטובת שרה? וליאור חורב לסיקור חיובי למשטרה לא עלה מיליונים? - 0404
+
סיקור מוטה לטובת שרה? וליאור חורב לסיקור חיובי למשטרה לא עלה מיליונים? גיא ורון

סיקור מוטה לטובת שרה? וליאור חורב לסיקור חיובי למשטרה לא עלה מיליונים?

״סיקור מוטה״ – עבירה חדשה בלקסיקון החוקים של מדינת ישראל – כך קבעה משטרת ישראל. אל תתבלבלו – אנחנו דווקא לא חושבים שמשטרת ישראל ובטח שלא מפכ״ל המשטרה מנסים לבצע הפיכה. תפקידה של המשטרה לחקור ולהגיע לחקר האמת, אך נראה שהרדיפה אחר ראש הממשלה העבירה גם אותה על דעתה.

ממתי סיקור מוטה הפך לעבירה? במשך 20 שנה מסקרים באופן מוטה את ראש הממשלה ובכלל את משפחת נתניהו. מבובת חרצוף על יאיר מאז היה בן חמש (לא עבירה על החוק בגיל כזה של הילד?), דרך אלפי כותרות משחירות וגועליות. ידיעות פרטיות שאין בינן לבין נחלת הכלל דבר. ידיעות ״פייק״ רבות… תשאלו את בית המשפט והעיתונאי יגאל סרנה.

יידע כל עיתונאי בישראל: לכתוב ששרה נתניהו ביקרה ילדים חולים – זו עבירה על החוק – כך עולה מהחקירות. שרה במצב חיובי – זו ידיעה מוטה. פשוט לא ייאמן. אם נראה למישהו שראש הממשלה היטיב עם בזק בתמורה שיכניסו באתר וואלה ידיעות טובות על רעייתו שרה, הוא חולם בהקיץ. נתניהו, יכול היה לקבל את הידיעות האלה… ובחינם, ב״ישראל היום״ ולא רק שם. אגב, גם בחדשות 0404 פרסמנו מידי פעם ידיעות על פעולותיה החיוביות של שרה נתניה. תתפלאו – לא הציעו לנו מניות בבזק.

כל מי שרוצה בטובתו של ראש הממשלה וסולד ממה שהוא רואה בחלק נכבד מכלי התקשורת, פעל למילה טובה עבור נתניהו ומשפחתו. אלוביץ׳, הוא חברו ומקורבו של נתניהו. טבעי שירצה בסיקור לטובתו בכלי התקשורת ששייך לו. היכן כאן הבעיה? אגב, כמות הידיעות הרעות כלפי משפחת נתניהו באתר וואלה היא כה עצומה, עד שאפילו גוגל מתקשה למצוא את הידיעות הלכאורה מוטות… החיוביות.

האם סיקור שלילי במטרה לבצע הפיכה בישראל אינו מהווה עבירה על החוק? האם כל מה שנעשה עם V15 (השם החדש – ״דרכנו״) לפעול לביצוע הפיכה בממשלת ישראל וכסף רב שנשפך לטובת כך, אינו מהווה עבירה על החוק?

האם התקשרות משטרת ישראל בראשות המפכ״ל להתקשר במיליוני ש״ח עם חברתו של ליאור חורב, על חשבון כספי משלם המסים – הכסף שלכם ושלי וזאת כדי לקבל סיקור מוטה וחיובי בתקשורת בישראל, אינו מהווה עבירה על החוק? אם שרה, גם דרך אלוביץ׳, זו עבירה – גם התקשרות כזאת היא עבירה.