ביהמ״ש הורה למשטרה לאפשר לניר חפץ להחליף בגדים. פרקליטו: ״אינו שומר על זכות השתיקה״ - 0404
+
ביהמ״ש הורה למשטרה לאפשר לניר חפץ להחליף בגדים. פרקליטו: ״אינו שומר על זכות השתיקה״ cc-by-sa

ביהמ״ש הורה למשטרה לאפשר לניר חפץ להחליף בגדים. פרקליטו: ״אינו שומר על זכות השתיקה״

בית המשפט קיבל חלקית את בקשת המשטרה להאריך מעצרו של ניר חפץ וכפי שפורסם מוקדם יותר, האריכו עד ליום ראשון ולא לשישה ימים, כפי שביקשה המשטרה.

פרקליטו של חפץ טען בדיון כי בניגוד לטענות המשטרה ולפרסומים בכלי תקשורת שונים, חפץ שיתף פעולה עם המשטרה ״ואינו שומר על זכות השתיקה״.

פרקליטו זעם על כך שמאז מעצרו לא איפשרה לו המשטרה לקבל ציוד בסיסי: ״בהחלטת בית המשפט הנכבד בתיק השני נכתב במופרש שאנחנו יכולים להכניס לחשוד חפצים. וכפי שבימ"ש הנכבד רואה את החשוד, לא נותנים לו להחליף בגדים, לא להתגלח ולא דברים בסיסיים. במדינה מתוקנת, תכלית המעצר היא לא להרוג את החשוד ואני מבקש שבימ"ש יורה להם בשנית״.

בית המשפט קיבל את בקשתו וקבע: ״בהסכמת הצדדים, יועבר ציוד אישי לחשוד עוד היום בתנאים שיקבעו על ידי המשטרה ותוך התחשבות בזכויותיו הבסיסיות של החשוד״.

עוד הובהר בדיון כי חפץ, לא רק ששיתף פעולה, אלא אף מסר את מכשירו הסלולרי וחומרים נוספים לעיון חופשי: ״מר חפץ הסכים מהשנייה הראשונה שייקחו את כל החומרים והטלפונים ויעיינו כי אין לו מה להסתיר. הסכמנו שהחיפוש יהיה רלוונטי בחקירה ולא יהיה בדברים הנוגעים לצנעת הפרט. החברה לניירות ערך, הבטיחה לי שהחיפוש לא יגרום להארכת מעצרו. אני סומך על בימ"ש זה שיבדוק שוב את ההצדקה להארכת המעצר של החשוד בתיק הזה״.

חפץ עצמו טען בדיון: ״מפקד היאל"כ אלי אסייג נת!ן הוראה כבר אתמול בערב לבילוש שלוקח אותי ולצוות שלוקח אותי שייקחו את התיק מעורך דיני כדי שיעשו כל שניתן להעביר לשב"ס. הוא אמר את זה פעמיים ושמעתי באוזניי״.

מעצרו של ניר חפץ הוארך מאוחר יותר על ידי בית המשפט עד ליום שני הקרוב

מבזקיםלכל המבזקים