עשרות מתנדבים יצטרפו למבצע להצלת מדבר יהודה מפני מאות מחצבות ערביות בלתי חוקיות - 0404
+
עשרות מתנדבים יצטרפו למבצע להצלת מדבר יהודה מפני מאות מחצבות ערביות בלתי חוקיות ביה"ס שדה כפר עציון

עשרות מתנדבים יצטרפו למבצע להצלת מדבר יהודה מפני מאות מחצבות ערביות בלתי חוקיות

בשנים האחרונות הוקמו זו אחר זו מחצבות ערביות בלתי חוקיות בשטחי מדבר יהודה שתחת אחריות הרשות. המחצבות הבלתי חוקיות פוגעות בנוף, מזיקות לסביבה ובעלי החיים ומריעות את איכות האוויר. בנוסף פסולת המחצבה המפוזרת בשטח חוסמת יובלים ונחלים ומונעת ממים זורמים להגיע מההר אל ים המלח ואל גבים מהם שותים בעלי החיים במדבר מים.

מחר (שישי) בשעה 6:30 יתרכזו ברחבה שליד בית ספר שדה כפר עציון עשרות בעלי ג'יפים, מתנדבים, מפעילי רחפנים אוהבי טבע וסביבה כדי להצטרף למבצע להצלת מדבר יהודה.

ביה"ס שדה כפר עציון

בימים האחרונים במסגרת גיוס מתנדבים למבצע כתב ירון רוזנטל מנהל בית הספר הודעה ובה נאמר: "במסגרת הסכם אוסלו הועבר חלק גדול ממדבר יהודה לרשות, על מנת שהם יקימו שם שמורת טבע. בפועל במקום לשמור על השמורה ועל המדבר האהוב שלנו הוקמו במקום מאות מחצבות לא חוקיות שפשוט הורסות את המדבר.  

הנחלים הגדולים: ערוגות, תקוע, דרג'ה ואחרים פשוט הולכים ונהרסים". עוד הוסיף ירון וביקש את הסיוע של הציבור: "כדי להילחם בתופעה אנו מגייסים מתנדבים בעלי רכבי שטח, מצלמות, רחפנים, כלי נשק (לאבטחה), שמעוניינים להצטרף ולעזור, במטרה למפות את כל המחצבות הפירטיות שכבר הוקמו במדבר. 

אחרי שנבין את היקף התופעה נצא למאבק על מנת שמדינה ומוסדותיה ישימו קץ לבושה הזאת. מדבר יהודה שמר על אופיו כבר שנים רבות, ואסור שאנחנו נהיה אלו שבמשמרתנו הוא נהרס".

ביה"ס שדה כפר עציון