שני שופטים חדשים יבחרו לעליון. שקד: "לועדה הנוכחית היתה הזכות למינוי למעלה מ-230 שופטים" - 0404
+

שני שופטים חדשים יבחרו לעליון. שקד: "לועדה הנוכחית היתה הזכות למינוי למעלה מ-230 שופטים"

יו"ר הועדה לבחירת שופטים שרת המשפטים, איילת שקד, אמרה בפתח ישיבת הועדה הבוקר (רביעי), כי כל 24 המועמדים לבית המשפט העליון הם מעולים וכי היא בטוחה שהועדה תבחר את השניים המתאימים ביותר.

שקד: "היום לפני שנה בחרנו ארבעה שופטים לבית המשפט העליון. היום אנחנו מוסיפים שניים נוספים. בסך הכל הם מהווים 40 אחוז מבית המשפט העליון. כל עשרים וארבעת המועמדים הם מעולים. ואני בטוחה שנבחר את השניים המתאימים ביותר.

היום, ז' אדר, זהו גם יום פטירתו של משה רבנו, שהיה השופט הישראלי הראשון ומי שפיתח את שיטת ערכאות השיפוט. בעצת יתרו מינה משה שרי אלפים ושרי מאות שיוכלו לתת מענה טוב יותר לעם ישראל, כאשר הוא מנצח על המלאכה. גם כאשר משה הקים את הערכאות השונות את "הדבר הגדול" הביאן לפתחו של הערכאה העליונה – משה רבנו. אין דבר משמח יותר מכך שהיום אנחנו עוסקים במינוי שופטים לכלל הערכאות במדינת ישראל הריבונית.

עצת הזהב שיתרו נתן למשה היתה: "וְאַתָּה תֶחֱזֶה מִכָּל הָעָם אַנְשֵׁי חַיִל יִרְאֵי אֱלֹהִים אַנְשֵׁי אֱמֶת שֹׂנְאֵי בָצַע וְשַׂמְתָּ עֲלֵהֶם שָׂרֵי אֲלָפִים שָׂרֵי מֵאוֹת שָׂרֵי חֲמִשִּׁים וְשָׂרֵי עֲשָׂרֹת". אלו בדיוק הפרמטרים שלפיהם גם אנחנו בוחרים את השופטים.

נפל בחלקה של הוועדה הנוכחית הזכות להוביל מהלכים גדולים של מינוי למעלה מ-230 שופטים לערכאות השונות.

מלבד שני השופטים שייבחרו לעליון נבחר גם 26 שופטים לבתי המשפט המחוזי והשלום ולבתי הדין לעבודה. ביחד הם ימקסמו את השירות שבתי המשפט מעניקים לאזרח. אז בהצלחה לנו בבחירה היום".