הותר לפרסום: יחידת 8200 סיכלה פיגוע אווירי של דאעש בחו״ל ותקיפת סייבר איראנית בישראל - 0404
+
הותר לפרסום: יחידת 8200 סיכלה פיגוע אווירי של דאעש בחו״ל ותקיפת סייבר איראנית בישראל דובר צה״ל

הותר לפרסום: יחידת 8200 סיכלה פיגוע אווירי של דאעש בחו״ל ותקיפת סייבר איראנית בישראל

חיילינו מיחידה 8200 סיכלו פיגוע אוויר שתוכנן ע״י ארגון הטרור דאעש באוסטרליה – כך הותר היום לפרסום. יחידה 8200 סיפקה מידע מודיעיני בלעדי שהביא לסיכול הפיגוע בשלהי 2017 באוסטרליה.

שיתוף פעולה עם קהיליית המודיעין הישראלית אפשר את העברת המידע לרשויות הבטחון המקומיות וגרם למעצר הגורמים לאחר שאלו היו במוכנות מתקדמת מאוד ולקראת הוצאת הפיגוע לפועל.

סיכול הפיגוע הביא להצלה של עשרות רבות של חפים מפשע והמחיש את היותה של יחידה 8200 שחקן במאבק המודיעיני נגד המדינה האיסלאמית.

עוד הותר היום לפרסום כי, יחידה 8200 בשיתוף חטיבת ההגנה של אגף התקשוב, סיכלו פעילות התקפית בסייבר מצד איראן כנגד גופים וארגונים פרטיים וציבוריים בישראל. הסיכול התאפשר בזכות מעקב הדוק אחר פעולות המערך האיראני וזיהוי מוקדם של נסיונות תקיפה בישראל.

יחידת 8200 היא יחידת איסוף מרכזית אשר תכליתה לספק עליונות מודיעינית לצה״ל ולמדינת ישראל בכל הדרגים. היחידה פועלת בחיבור יוצא דופן לדרג השטח על מנת לספק להם תמונת מצב מודיעינית, עדכנית ורלוונטית בכל עת.

היחידה עוסקת בין היתר בפעילות סייבר התקפית מעבר לשטחי מדינת ישראל והיא מסייעת לאגף התקשוב בכל הנוגע להגנה בסייבר וכן אמונה על סיפוק מידע מודיעיני רלוונטי.

נתונים נוספים על יחידת 8200:

• 66% ממשרתי היחידה הם עד גיל 27.

• היחידה מונה 61% חיילים בחובה, 36% בקבע ו-3% אזרחים עובדי צה״ל.

היחידה פועלת לסינון של מידע גלוי ומוסתר והופכת אותו לבעל הקשר למשימות השונות. היחידה מפענחת ומנסחת אלגוריתמים של גורמים מסויימים שמעוניינים לבצע פעולות נגד ישראל או אזרחיה.

• החיבור לדרג השטח – קשר יום יומי עם מפקדי האוגדות, השטח מתמחה בהעברת מידע שהוא מעוניין שהיחידה תספק להם, תוך הצבת הרשאות מתאימות לכל גזרה ולכל דרג בשטח.

● מערכת SOOT
מערכת המאפשרת לחיילים וקצינים בכל הדרגות ביחידה לפתח סטארטפים שהטובים בניהם יכנסו לשימוש מבצעי. דוגמא לכך הינה מערכת שיצר חייל ביחידה שרצה לפתח יכולת שבה מידע יוכל לזרום כמו ברשתות חברתיות כדי לשפר את מנגנון העבודה מול גורמים נוספים ביחידה ולאפשר עיבוד מידע ותמונת מודיעין רציפה. כל המידע נמצא ברשת פנים אמ"נית ומנותרת עפ"י הרשאות.

● תהליך המיון וההכשרה:
תהליך האיתור והמיון הינו בעל אוריאנטציה ללא כוונת פגיעה בכוח אדם במערך הלוחם. ביחידה מחזיקים מעט מאוד חיילים עם פוטנציאל לשירות קרבי, אך המוחות המבריקים ביותר מגיעים אליה. ההכשרה הינה אינטנסיבית ודורשת המון אחריות במיון וזיהוי, תוך ליווי של מפקדי ההכשרות.