פיצוץ הגז בירושלים: הוארך מעצרם של שני חשודים - 0404
+
פיצוץ הגז בירושלים: הוארך מעצרם של שני חשודים נתי שפירא

פיצוץ הגז בירושלים: הוארך מעצרם של שני חשודים

בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרם של שני חשודים מאירוע פיצוץ הגז שאירע אמש (שלישי), ברחוב דן בירושלים במהלכו נהרג אדם ו-3 נפצעו.

בזירת האירוע שנוהלה תחת פיקודה של משטרת ירושלים, פעלו כוחות החירום, החילוץ וההצלה של כב"ה, מד"א, פיקוד העורף, וצוותים של עיריית ירושלים המטפלים במבנה שניזוק ובדיירים. במקביל פתחה המשטרה בחקירה נרחבת ומאומצת לבירור הנסיבות שהביאו לפיצוץ הנפחי.

החוקרים איתרו במקום את אחד החשודים, תושב ירושלים בן 30 שעפ"י החשד ביצע את עבודת הגז יחד עם אדם נוסף (המנוח) ועצרו אותו לחקירה. בהמשך איתרו ועצרו חוקרי המשטרה חשוד נוסף שעפ"י החשד שימש כקבלן שניהל את עבודת השיפוצים שבמסגרתה נעשו עבודות הגז.

החשודים נחקרו בתחנת מוריה בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

מחקירת המשטרה עולה החשד, כי ככל הנראה בשל עבודות השיפוצים שנערכו באחת הדירות בבניין, הגיע טכנאי גז ועובד נוסף לביצוע עבודה בצינורות הגז שבמרתף הבית הנמצא בקומת החניון התת קרקעי, במהלכה עפ"י החשד החלה דליפת גז ככול הנראה מאחד הצינורות. הנסיבות להימצאות הגז בזמן העבודה באותו צינור עדיין נבדקות.

כתוצאה מדליפת גז התרחש פיצוץ נפחי שגרם לקריסה במקום בו בוצעה עבודת הגז ולמותו של העובד וכן נגרם נזק כבד לדירות בבניין. חקירת המשטרה נערכת תוך התייעצות עם מנהל הגז.