דהן: ישופץ בית כנסת עתיק בתחום הרשות. "הפקרת אתרים חשובים ליהודים, עוד אחת מהטעויות הגדולות של הסכמי אוסלו" - 0404
+
דהן: ישופץ בית כנסת עתיק בתחום הרשות. "הפקרת אתרים חשובים ליהודים, עוד אחת מהטעויות הגדולות של הסכמי אוסלו" אידית דרויאן

דהן: ישופץ בית כנסת עתיק בתחום הרשות. "הפקרת אתרים חשובים ליהודים, עוד אחת מהטעויות הגדולות של הסכמי אוסלו"

סגן שר הביטחון אלי בן דהן נאם הבוקר (רביעי), במליאת הכנסת וחשף כי הוא מקדם את שיפוצו של בית הכנסת "שלום על ישראל" שממוקם בעיר יריחו שבתחום הרשות.

במהלך נאומו אמר סגן השר בן דהן: "בעקבות הנחייתי התקיימה פגישה בתאריך ה-7.11.17 בין נציגי המנהל האזרחי, לבין נציג האזרחים הפועלים לקידום שיפוץ בית הכנסת "שלום על ישראל". לאור העובדה כי מדובר באתר תיירותי בשטח הרשות, נדרש כי השיפוץ והעבודות יבוצעו ע"י גורמי הרשות. אי לכך, המתפ"ש, באמצעות המנהל האזרחי, העלה את הסוגיה כדרישה רשמית, בפגישה עם גורמים בכירים ברשות. במסגרת הדרישה הועברה רשימה מפורטת של הצרכים לשיפוץ במתחם בית הכנסת".

במהלך דבריו תקף סגן השר את הסכמי אוסלו: "לצערנו זאת עוד אחת מהטעויות הגדולות של הסכמי אוסלו, במסגרתם הפקירו אתרים חשובים ליהודים, לידי הרשות, שאין לה כל עניין לשמור עליהם".

בסיום דבריו אמר כי, ממשלת ישראל לא תשב בחיבוק ידיים אם הרשות לא תבצע את השיפוץ בזמן הקרוב: "בנוסף ברצוני לציין כי נקבע סיור שלי עם המתפ"ש בבית הכנסת, כדי לזרז את תחילת עבודות השיפוץ בו. באם בטווח הזמן הקרוב לא יתבצע השיפוץ ע"י הרשות, תיבחן אפשרות לנקיטת פעולות ע"י צה"ל ומשהב"ט לביצוע השיפוץ, בכפוף להתניות המשפטיות והביטחוניות".

בית הכנסת שלום על ישראל הוקם במאה השביעית לספירה והתגלה בחפירות ארכיאולוגיות בשנת 1936, ובו רצפת פסיפס והכתובת "שלום על ישראל", שהיא המקור לשמו של בית הכנסת.