אושר לקריאה ראשונה: קיזוז כספים לרשות בגין תמיכתה בטרור. דיכטר: "לא נהיה צינור להעברת כספי טרור'' - 0404
+
אושר לקריאה ראשונה: קיזוז כספים לרשות בגין תמיכתה בטרור. דיכטר: "לא נהיה צינור להעברת כספי טרור" יח''צ

אושר לקריאה ראשונה: קיזוז כספים לרשות בגין תמיכתה בטרור. דיכטר: "לא נהיה צינור להעברת כספי טרור"

ועדת החוץ והביטחון בראשות ח"כ אבי דיכטר, אישרה היום (ד'), פה אחד, לקריאה ראשונה, את הצעת חוק קיזוז כספים לרשות בגין תמיכתה בטרור של ח"כ אלעזר שטרן וחברי כנסת נוספים.

הנוסח אותו אישרה הועדה מאמץ את ההגדרה הרחבה לפעיל טרור מתוך הצעת החוק הממשלתית אשר אושרה השבוע בוועדת השרים לענייני חקיקה.

הועדה החליטה לקבל את הצעתו של עו"ד מוריס הירש, לשעבר ראש התביעה הצבאית ביהודה ושומרון, ולקבוע כי הדו"ח אשר יגבש שר הביטחון על היקף התמיכה הכספית בפעילי טרור יכלול את התמיכה הניתנת לא רק ע"י הרשות במישרין, אלא גם ע"י כל מי שפועל מטעמה, וזאת בנוסף לרשות, אשר כבר היה בנוסח הצעת החוק המקורי.

הועדה גם החליטה להוריד את הסעיף בהצעת החוק אשר קובע על מה יתבסס הדו"ח אותו יגבש שר הביטחון, בכדי להשאיר לשר את שיקול הדעת הרחב ביותר לגבי המקורות עליהם הוא נסמך.

לבסוף חידדה הוועדה כי ניכוי הכספים יתבצע בשנת הכספים העוקבת לדו"ח, מכספים המועברים לרשות מכח הסכמי הביניים בינה לבין מדינת ישראל.

לאחר סיום הקראת הנוסח הצביעה הועדה ועליו, וזה אושר, כאמור, פה אחד.

יו"ר הועדה ואחד מיוזמי החוק, ח"כ דיכטר, אמר: "כל עוד משלמים כספים ברשות לטרור, וכל עוד הכסף לתשלום הזה עובר דרכנו, אנחנו ככנסת וכוועדת חוץ וביטחון לא יכולים לעצום עין! לא נהיה צינור להעברת כספי טרור".