הראל ממשיכה להרחיב את השקעותיה בנכסי נדל"ן בארה"ב - 0404
+
הראל ממשיכה להרחיב את השקעותיה בנכסי נדל"ן בארה"ב

הראל ממשיכה להרחיב את השקעותיה בנכסי נדל"ן בארה"ב

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים ממשיכה להשקיע בנכסי נדל"ן בארה"ב. הראל, בהובלה של קבוצת הנדל"ן האמריקאית CIM, רוכשת בניין משרדים בלב מרכז העסקים הראשי בעיר סן-פרנסיסקו, קליפורניה. מחיר הרכישה עומד על כ- 435 מיליון ש"ח, והראל תחזיק כ- 40% מהזכויות בנכס. היקף ההשקעה הישירה בנכס יעמוד על כ- 220 מיליון ש"ח, כאשר חלקה של הראל בהון יעמוד על כ- 90 מיליון ש"ח.

הנכס, הינו בניין משרדים Class A בן 11 קומות בשטח כולל של כ- 143 אלף רגל רבוע ו-275 מקומות חניה ב- מפלסי חניה תת קרקעיים. הנכס נבנה בשנת 1970 ועבר שיפוץ משמעותי במהלך השנים 2014-2015. במסגרת השיפוץ שטח המשרדים הותאם  לחללי עבודה חדשניים מסוג Creative Office. עיצוב מודרני מסוג זה משקף מגמה אשר תפסה תאוצה בשנים האחרונות, כחלק מהמגמה ליצירת מרחבי עבודה שיתופיים, המבוקש על ידי העובדים בתחום הטכנולוגיה, אשר ביניהם עובדים ילידי דור ה- Y (מילניאלס). הנכס מושכר בחוזה ארוך טווח לדייר יחיד מתחום הטכנולוגיה אשר השקיע סכומים משמעותיים בהתאמת הנכס לצרכיו.

מרכז העסקים הראשי של סן פרנסיסקו נחשב לאחד משווקי הנדל"ן המובילים בעולם כאשר מספר רב של חברות טכנולוגיה ממשיכות להרחיב את נוכחותן בעיר. האזור מתאפיין בתחבורה ציבורית מצוינת ובשלל אפשרויות בילוי, הסעדה, תרבות ופנאי לאורך כל שעות היממה. עירוב שימושים (Live / Work / Play) זה מהווה מוקד משיכה לאוכלוסיות חזקות וחברות מובילות מכל רחבי העולם.

מהראל נמסר, כי "ההשקעה הנוכחית, תוך חבירה לגוף השקעות מקומי מוביל אשר לו נוכחות פיזית בעיר ובסיסו בקליפורניה, הינה דוגמא נוספת להיכרות הרבה והניסיון המצטבר של מערך הנדל"ן של הראל בביצוע השקעות נדל"ן בארה"ב בכלל ובחוף המערבי בפרט. העסקה התבצעה עבור עמיתי הראל ומבוטחיה כחלק מהרצון לפזר את ההשקעות מבחינה גיאוגרפית וסקטוריאלית ומתוך מטרה להניב תשואה שוטפת ויציבה ברמת סיכון נמוכה יחסית על ידי רכישה של נכסים איכותיים, במיקומים מרכזיים ובשווקים צומחים". כמו כן, בהראל ציינו, כי "רכישת בנין המשרדים הנוכחי הינה עסקת הנדל"ן החמישית שמבצעת הראל בחוף המערבי בארה"ב בשנים האחרונות והשנייה במרכז סן פרנסיסקו. עסקה זו מצטרפת לבנייני משרדים נוספים ומתחמי מגורים המצויים בבעלות הראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com