פילבר חתם על הסכם עד מדינה. התמורה: יסיים חלקו בתיק ללא סכנת מאסר בפועל - 0404
+
פילבר חתם על הסכם עד מדינה. התמורה: יסיים חלקו בתיק ללא סכנת מאסר בפועל יח״צ

פילבר חתם על הסכם עד מדינה. התמורה: יסיים חלקו בתיק ללא סכנת מאסר בפועל

מנכ״ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, חתם על הסכם עד מדינה בתיק 4000. פילבר, מקורבו של נתניהו, צפוי למסור עדות בכל הקשור בקשר בין עסקת בזק לסיקור ראש הממשלה ורעייתו באתר וואלה.

על פי המסתמן, פילבר הסכים לחתום על ההסכם בתמורה לכך כי במידה והתיק יוכרע בכתבי אישום, הוא לא ירצה עונש של מאסר בפועל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפרשת בזק ולטענה החדשה כי נעשה ניסיון לתפור תפקיד לשופטת כדי להביא לסגירת תיק חקירה נגד רעייתו וכן לטענה שפעל לסיקור מוטה באתר וואלה ואמר כי מדובר בטענות שקריות והזויות.

נתניהו: ״מה שקורה ביומיים האחרונים זה פשוט טירוף מערכות. שערורייה. מביאים שתי טענות הזויות, שקריות, במסגרת מסע הרדיפה נגדי ונגד משפחתי שמתנהל כבר שנים.

קודם כל לגבי בזק: כל ההחלטות בבזק מתקבלות על ידי ועדות מקצועיות, על ידי גורמי המקצוע, בפיקוח משפטי צמוד. אין פה מערב פרוע. אין פה החלטות פרטיות. כל ההחלטות שקופות ומבוקרות. ולכן הטענה שפעלתי לטובת בזק על חשבון שיקולים ענייניים היא פשוט מופרכת מיסודה.

ובאשר לטענה השנייה שהיא לא פחות הזוייה ולא פחות מרושעת, בעניין המינוי של היועמ״ש. אני מעולם לא פניתי לניר חפץ בעניין הזה, הוא מעולם לא הציע לי דבר בעניין הזה, ואתם יודעים מה? אני לא מאמין שהוא העלה את האפשרות הזאת עם מישהו.

כבר אי אפשר להתעלם מהמסע המתוזמר. כשהאוויר יוצא מ-1000 ומ-2000, כשמתברר שב-3000 בכלל לא היה אוויר, אז מייצרים תיקים חדשים. מייצרים תיק חדש כל שעתיים. מביאים מקורבים, חוקרים אותם, כל מקורב נחקר, מיד מבול של הדלפות כוזבות.

ואנחנו יודעים מה המטרה: לייצר בכוח עננה ציבורית מעל ראשו של ראש הממשלה. פשוט לא יאומן.

אז אזרחי ישראל, חשוב לי שאתם תדעו את האמת הזאת. אני רוצה שתדעו שאני סומך עליכם וסומך על מערכת המשפט ואתם גם יכולים לסמוך עליי. אני ממשיך ואמשיך להוביל את מדינת ישראל – באחריות, בשיקול דעת ובמסירות רבה״.