אושר לקריאה ראשונה איסור על גביית עמלה בהזמנת כרטיסים באינטרנט בבתי קולנוע. ח״כ כבל: ״אפילו הבנקים לא גובים״ - 0404
+
אושר לקריאה ראשונה איסור על גביית עמלה בהזמנת כרטיסים באינטרנט בבתי קולנוע. ח״כ כבל: ״אפילו הבנקים לא גובים״ דוברות וועדת הכלכלה

אושר לקריאה ראשונה איסור על גביית עמלה בהזמנת כרטיסים באינטרנט בבתי קולנוע. ח״כ כבל: ״אפילו הבנקים לא גובים״

וועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה: בתי הקולנוע לא יוכלו לגבות עמלה על מכירת כרטיסים באינטרנט. ההצעה אושרה למרות התנגדות עזה מצד בתי הקולנוע.

וועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום לקריאה ראשונה את הצעתה של ח"כ תמר זנדברג, לתקן את חוק הגנת הצרכן ולאסור על גביית עמלה בעסקאות שמבוצעות באינטרנט. לפי ההצעה, לא ניתן יהיה לגבות עמלה בהזמנה באינטרנט שאינה נגבית בעסקה פרונטלית.

הדבר נהוג בעיקר ברכישת כרטיסי קולנוע באינטרנט, עבורן נגבית עמלה שאינה נגבית ברכישה בקופות והצעת החוק נועדה לשים סוף לתופעה.

יושב ראש הוועדה, ח״כ איתן כבל: ״צריך לקדם את ההצעה כדי למנוע מצב שבו גם גופים אחרים יחלו לגבות עמלה רק עבור שירות באינטרנט. זה שיש עוד מקומות שגובים עמלה באינטרנט זה לא אומר שצריך לחזק את המגמה הזו.

אני מקווה שבין הקריאה הראשונה לקריאה שנייה ושלישית תימצא פשרה ראויה. אין הצעת חוק שלא נשמע בה איום שהיא תביא לעלייה דרמטית של המחירים ולמרות זאת אין בכוונתו לאפשר מצב של פריצת הסכר כך שמחר חברות נוספות יגבו עמלות בעסקאות באינטרנט״.

מנהלת השיווק של יס פלנט, ליעד קרימברג, ביקשה להציג הצעת פשרה ואמרה כי, ״רכישת כרטיס באינטרנט מאפשרת להגיע מהבית ישר למקום שמור באולם, מבלי לעבור בקופה – ועל ההנחה הזו נגבית עמלה.

אנחנו מוכנים לאפשר ללקוח לקנות, גם בקופה וגם באינטרנט, כרטיס ללא שמירת מקום ואם הוא ירצה שמירת מקום הוא יצטרך לשלם על כך גם בקופה וגם באינטרנט. אם הצעת החוק תעבור אז היא תפגע בצרכנים כי המחיר שכולם משלמים יעלה״.

סמנכ"ל השיווק הבינלאומי של סינמה סיטי, אילה שפירא, אף ציינה כי היום 65% מהלקוחות קונים כרטיסים בקופה וההצעה תאפשר לצרכן לבחור אם לחסוך את שירות הנוחות או לא.

ח"כ זנדברג הגיבה לדברים ואמרה כי, "אתם מוכנים להרע את השירות לכל הציבור ולו רק בשביל להמשיך לגבות את העמלה הזו, שבמאה ה-21 ללא ספק עבר זמנה ובטל קורבנה".