בעקבות פניית 0404: מרפאות ״ביקורופא״ יסירו שלטים שפגעו ברגשות חיילים - 0404
+
בעקבות פניית 0404: מרפאות ״ביקורופא״ יסירו שלטים שפגעו ברגשות חיילים 0404

בעקבות פניית 0404: מרפאות ״ביקורופא״ יסירו שלטים שפגעו ברגשות חיילים

שלטים שהוצבו במרפאות ״ביקורופא״ ופגעו ברגשות חיילים וחיילות, יוסרו וזאת בעקבות פניית חדשות 0404 בעניין למרפאת ״ביקורופא״ ולצה״ל.

בחלק מהמרפאות הוצבו שלטי אזהרה לחיילים שלא להתנהג באלימות, מאחר והמקום מתועד ומצולם. למעשה, נוסח הפנייה לחיילינו בשלט, הציג אותם מראש כחיילים אלימים ואשר מתנהגת בצורה בלתי הולמת.

בשלטים צוין, ״חייל יקר, הנך נמצא במתקן רפואי אזרחי. המתקן מצוייד במצלמות במעגל סגור. התנהגות אלימה או בלתי הולמת, תטופל במלא החומרה מול משטרת ישראל והמשטרה הצבאית״.

חיילת שנתקלה בשלט ונפגעה מתוכנו, כתבה: ״למה פונים דווקא לחיילים ומזהירים אותם מפני התנהגות "אלימה או בלתי הולמת"??? מה פתאום הביזיון הזה?! למה לא לרשום "מטופל יקר"?!. או שמא לאחראי המקום או מי שאחראי לשלט הזה יש שנאה מוסווית כלפי חיילי צבא ההגנה לישראל״?

אם לחייל שנחשפה לשלט, לחדשות 0404: ״הפכו את כל החיילים לאלימים. נגמרה האלימות בישראל ורק חיילי צה״ל אלימים? אי אפשר רק לציין שיש מצלמות במקום? אני מקווה שזו טעות בתום לב״.

מ״ביקורופא״ נמסר בתגובה לחדשות 0404: ״השלט המדובר נתלה במספר בודד של מרפאות חיילים, בהן חווה הצוות הרפואי אלימות קשה ומתמשכת. הנוסח נועד להרתיע מהישנות מקרים אלו. צר לנו אם מישהו נפגע ואנו נדאג להסיר השלטים״.

מבזקיםלכל המבזקים