בימים הקרובים יפורסמו סרטונים שיטלטלו את מח״ש. מפקד תחנה לשעבר תובע ממח״ש 5 מיליון ש״ח - 0404
+
בימים הקרובים יפורסמו סרטונים שיטלטלו את מח״ש. מפקד תחנה לשעבר תובע ממח״ש 5 מיליון ש״ח

בימים הקרובים יפורסמו סרטונים שיטלטלו את מח״ש. מפקד תחנה לשעבר תובע ממח״ש 5 מיליון ש״ח

טלטלה גדולה צפויה בימים הקרובים במח״ש – המחלקה לחקירות שוטרים וזאת לאחר שסרטונים מביכים מחדרי החקירות יגרמו לשאלות קשות ולחוקיות של חקירות שונות.

הסרטונים, כוללים תיעוד של אחד מבכירי חוקרי מח״ש, בעת חקירה, כשהוא נוגע בעצמו ומבצע מעשים מגונים, מול הנחקרים. הסרטונים, כוללים נגיעות של אותו חוקר בכיר בעצמו וכן מול הנחקרים. הסרטונים הקשים הוצגו בפני חדשות 0404 ואין כל ספק כי מדובר ברעידת אדמה הצפויה בתוך הארגון החוקר את שוטרינו. באחד מהסרטונים, נראה החוקר הבכיר כשהוא מלטף חוקרת מח״ש באופן הנראה מיני, תוך שהוא חוקר גיס של שוטר.

בין המוטרדים מינית בחקירה, היה מפקד תחנת זבולון לשעבר, נצ״מ אילן סרדל, שחקירותיו העלו חרס ובעיקר גרמו לו למפח נפש גדול, עת פורסמו בתקשורת טענות שנחקרו ולהן, בסופו של דבר, לא נמצא כל ביסוס. סרדל, נחשב לכוכב עולה במשטרת ישראל, אשר בתקופתו הוביל את תחנת משטרת זבולון הגדולה לשלושה פרסי הצטיינות מטעם המפכ״ל בזה אחר זה. סרדל הביא למהפכה, כאשר רף האלימות באזור הקריות, נשר והסביבה, ירד בתקופתו פלאים. בקריות רף הפשיעה בתקופתו, על פי פרסומי המשטרה, ירד ב-60 אחוז. החקירה המשפילה, שכאמור, כללה הטרדות מיניות (כפי שנראה בסרטונים), גרמה לסרדל להודיע כי אין בכוונתו להמשיך בתפקידו במשטרת ישראל. סרדל, סומן עד לפני החקירה כמי שיכול להגיע עד לתפקיד המפכ״לות ואין כל ספק כי הפרשה גרמה לו נזק אישי אדיר ונזק כלכלי עצום.

לחדשות 0404 נודע כי סרדל הגיש בימים האחרונים תביעת ענק בסכום של 5 מיליון ש״ח כנגד מח״ש. התביעה הוגשה בגין ״ניסיון תפירת תיק למפקד משטרת זבולון בדרכו למפכ״לות״, ״עבירות מין ועבירות פליליות״ וכן ״לשון הרע״.

סרדל, שכאמור, החליט להפרד ממשטרת ישראל ופתח מכון פוליגרף וחקירות פרטיות, פנה לפרקליט המדינה שי ניצן והבהיר כי לאחר שנודע לו שוועדת האיתור למינוי ראש מח״ש הכניסה לרשימתה את משה סעדה כמועמד לתפקיד, ברצונו להופיע בפני הוועדה ולהציג ״דברים חמורים מאוד, הכוללים עבירות חמורות שבוצעו כלפי במהלך חקירה במח״ש, בידיעתו המלאה של משה סעדה״. פנייתו של סרדל הביאה, מן הסתם, לסיכול מינויו של סעדה לתפקיד.

את תגובתו של סרדל לא ניתן היה לקבל. את תגובת משרד המשפטים נביא בהמשך…

רוצים לדעת לפני כולם? לחצו כאן והצטרפו לערוץ הטלגרם של חדשות 0404