מבצע אכיפה נרחב של מערך השיטור העירוני לאיסור השימוש בנפצים בקריית אתא - 0404
+
מבצע אכיפה נרחב של מערך השיטור העירוני לאיסור השימוש בנפצים בקריית אתא עיריית קריית אתא

מבצע אכיפה נרחב של מערך השיטור העירוני לאיסור השימוש בנפצים בקריית אתא

בכל שנה בתקופה זו, מתלוננים תושבי העיר על מפגעי רעש הנגרמים כתוצאה משימוש אסור בנפצים ובחזיזים. השנה, הרחיב מערך השיטור העירוני את פעילות אכיפת השימוש בחומרים אלו בקרב בני נוער לקראת חג פורים במטרה לתת מענה מיטבי לצרכי התושבים.

בפעילות משותפת של השיטור העירוני עם בתי הספר בעיר נערכה תכנית הסברה נרחבת להגברת המודעות לסיכון בשימוש בנפצים ובחזיזים. במסגרת הפעילות חלה ירידה משמעותית בהיקף השימוש בנפצים בעיר וכן בהתאמה- ירידה של 80% בתלונות תושבים על מפגעי רעש הנגרמים כתוצאה משימוש בנפצים. הפעילות כוללת בין היתר גם טיפול בספקים המשווקים את הנפצים, טיפול במשתמשים וחלוקת קנסות לתושבים שלא ישמעו לחוק.

במסגרת פעילות השיטור העירוני בבתי הספר נתפס תלמיד תושב העיר עם כמות גדולה של נפצים מאולתרים שניסה לשווק לבני הנוער. המשטרה החרימה את הנפצים וטיפלה בנושא תוך מעורבות הורי התלמיד והצוות החינוכי.

מעיריית קריית אתא נמסר: "פעילות מערך האכיפה העירוני מאפשרת העמקה וטיפול בנושאים בוערים בקרב בני הנוער. שיתוף הפעולה יוצא הדופן עם מנהלי בתי הספר תורם משמעותית למניעה ולאכיפה של עבירות מסוג זה בקרב בני הנוער בעיר וצמצום מפגעי הרעש הנגרמים כתוצאה מכך".