נתניהו חנך את חדר המיון ממוגן הירי בביה''ח ברזילי - 0404
+
נתניהו חנך את חדר המיון ממוגן הירי בביה"ח ברזילי שלמה מור, חדשות 0404

נתניהו חנך את חדר המיון ממוגן הירי בביה"ח ברזילי

ראש הממשלה בנימין נתניהו חנך היום (שלישי) את חדר המיון ממוגן הירי בביה"ח ברזילי באשקלון ואמר כי זוהי חובתנו הבסיסית למגן את בית החולים.

בין המשתתפים, ראש עיריית אשקלון וסגן שר הבריאות.

נתניהו: "אנחנו ממגנים את בית החולים כי זוהי חובתנו הבסיסית – להבטיח את ביטחון אזרחינו, זו החובה הראשונה של כל ממשלה, אבל הפעולות בהגנה לא מייתרות את הצורך, בעת הצורך, בהתקפה.

כשעזבנו את רצועת עזה, היה לחלק מהאנשים עדיין שמץ של תקווה שבצד השני יבחרו לעלות על מסלול של חיים שלווים. מהר מאוד הסתבר שדווקא החששות היו מציאותיים. שלטון החמאס וארגוני הטרור הפכו את רצועת עזה לחבית נפץ. אנחנו בונים בתי חולים, ואילו הם בונים מנהרות טרור וטילים.

אין לנו רצון לפגוע בשגרת החיים של תושבי עזה, אבל עליהם לדעת שלא ישראל היא זו שאחראית למצוקות שלהם. האחריות מוטלת כולה על הקיצוניים שמובילים אותה. איננו מתכוונים לעבור לסדר היום על הניסיונות להפר את ריבונותנו או לפגוע בחיילינו ותושבינו, ואנחנו מוכיחים זאת פעם אחר פעם. כל מעשה תוקפנות מצד גורמי הטרור, נתקל בתגובה נחושה ועוצמתית מצידנו, מצד צבא ההגנה לישראל וכוחות הביטחון.

לא נקבל זליגות, לא נקבל טפטופים, לא נקבל מטענים על הגדר כמו בסוף השבוע האחרון. מי שפוגע בנו – ייפגע בעצמו. מי שלא פועל להרגעת הרוחות, אלא בוחר להצית להבות – יישא במלוא האחריות. אנחנו נמשיך מצידנו להגן על מרחב הדרום ולהוסיף לחזק את אשקלון".

שלמה מור, חדשות 0404

שלמה מור, חדשות 0404

שלמה מור, חדשות 0404