נתניהו: ״חפץ מעולם לא הציע את ההצעה ההזויה - תכף יאשימו אותנו ברצח ארלוזורוב״ - 0404
+
נתניהו: ״חפץ מעולם לא הציע את ההצעה ההזויה – תכף יאשימו אותנו ברצח ארלוזורוב״ אבי אוחיון, לע"מ

נתניהו: ״חפץ מעולם לא הציע את ההצעה ההזויה – תכף יאשימו אותנו ברצח ארלוזורוב״

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכחיש לחלוטין כי יועצו לשעבר, ניר חפץ, פעל לסגירת התיק נגד שרה נתניהו, תוך שהציע לכאורה וע״פ החשד לשופטת הילה גרסטל להתקדם לתפקיד יועמ״ש.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ניר חפץ מעולם לא הציע את ההצעה ההזויה הזאת בפני ראש הממשלה ורעייתו, הוא מעולם לא נתבקש על ידם להציע הצעה כזאת, ואיננו מאמינים שחפץ אפילו העלה דבר כזה על דעתו.

תכף יאשימו את הזוג נתניהו גם ברצח ארלוזורוב".

מהמשטרה נמסר כי, ״הרינו למסור כי לבקשת משטרת ישראל, הורה היום ביהמ"ש לצמצם את צו איסור הפרסום שהיה מוטל עד כה בעניין תיק חקירה 1270.

במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל כנגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, פתחה אתמול היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 בחקירה גלויה בתום תקופה של פעילות סמויה.

משטרת ישראל עצרה שני חשודים בתום חקירה סמויה ומאומצת במהלכה נבדק חשד לביצוע עבירות פליליות ובכלל זה עבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית.

במסגרת החקירה הצטברו חשדות ביחס לעבירות כאמור, אשר התבצעו בשלהי שנת 2015, עת נעשתה פנייה לעובדת ציבור בכירה בהצעה לסייע לקדם את מינויה למשרת היועמ"ש לממשלה, ובכך להטות את הליך הבחירה לטובת המועמדת, לכאורה בתמורה להבטחה עתידית מצד המועמדת לגבי החלטה עתידית שלה בפרשה פלילית מסויימת, שבה היה לחשודים עניין.

עפ"י הראיות שנאספו עד כה, פנייה זו למועמדת לא צלחה בסופו של דבר.

החקירה נמצאת בעיצומה ומתנהלת בליווי פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה.  במסגרת החקירה, ניגבו גירסאות המעורבים. המועמדת מסרה עדות פתוחה לגבי השתלשלות הדברים.

שני החשודים נחקרו באזהרה בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית. בשלב זה הוחלט לבקש להאריך את מעצר החשודים לצורך המשך החקירה.

משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים״.

 

מבזקיםלכל המבזקים