רדיוס רק לבית"ר/טור אורח - הזאר גדבאן - 0404
+
רדיוס רק לבית"ר/טור אורח – הזאר גדבאן ליאת אבשלומי

רדיוס רק לבית"ר/טור אורח – הזאר גדבאן

בושה וחרפה!

השנה 2018, ליגת העל, משחק מרכזי של קבוצת צמרת עם פוטנציאל לאליפות, ועוד קבוצה שמשתדלת ולא ניתן לזלזל בה..

משחק ללא קהל!

למה? קל לטעון כלפיי בית״ר לגזענות כי זו קבוצת הדגל של המדינה, לא שמעתי מישהו טען שמכבי, הפועל או סכנין הם גזענים אבל קל לבוא בטענות לקבוצה פטריוטית המזוהה עם הימין הפוליטי בשביל להוכיח ״בבקשה אנחנו נלחמים באלימות ובגזענות״, תוך התעלמות מכל מעשה או התנהגות חיובית של האוהדים שגוברים על כל שורה בשיר שיישרף להם הכפר.

מי שבוחר להעניש קהל של קבוצה אחת חייב לעשות בדק בית ולבדוק אם החלטתו הייתה מתקבלת אילו היה מדובר בקבוצה אחרת. לא שמעתי טענות כלפיי סכנין כששרו ״אל-קודס לנא״ וכולנו יודעים מה הכוונה הסמויה או אליהו הנביא מת ועוד.

ליאת אבשלומי

בבקשה תהיו הוגנים לפני הכל. היום נגזל מאלפי אוהדים כולל נשים וילדים ליהנות מחווית הכדורגל. אוהדים שמחכים בנרות למשחקים ומתרגשים כאילו חייהם תלויים בכל משחק ומשחק, מה מבקשים? להגיע ולעודד ולחגוג ניצחון.

שומעת במגרש את ההד של מעט הנמצאים, את המאמנים ואת השריקות, מתבאסת שכולם צופים מהבית, זה יכול היה לשמח כל חובב כדורגל להגיע היום למשחק, הפרשנים חוזרים שוב ושוב שבלי קהל זה שונה והם צודקים.. אין התלהבות.. המשחק השקט די משעמם בלי העוצמות והרעש הכי יפה של הקהל.. ולבית״ר יש את הקהל מספר 1 בארץ.

גם סגירת היציע המזרחי היא צביעות ממדרגה ראשונה שכן כולם יודעים שבמשחק מול סכנין אין אוהד בית״ר אחד כולל צפוני ומערבי שלא עודד בכל הכוח, לא בושה להגיד את זה, להפך, מגיעה קבוצה שמתגרה בנו כישראלים ונתמכת על ידי חברי כנסת עוכרי ישראל מה קרה? האוהדים מחאו בדרך של שירה, בעידוד? איזה אלימות באמת, על זה נענשים, אבל טקס של מחבל לא.

לצערנו הניסיון לחנך את הימנים ולהוציא אותם ״שדים״ והבעיה העיקרית במדינה, פלש ממזמן גם לספורט ולכדורגל.

לדעתי, עונש מיותר, אין לפגוע בכלל חובבי הכדורגל אפילו אם לדעת מישהו יש קומץ שחרג מהמנהגים והתנהג באופן לא הולם. זה מאבד מהמשמעות של הכדורגל. יושבים בקהל אזרחים ממושמעים עם עבר ללא דופי ולא מגיע להם שיאסרו עליהם את ההנאה שלהם.

חוששני שהעונש לא ירתיע אף אוהד מאף קבוצה, כי בסופו של דבר האוהדים הם אזרחים שמגיעים עם המטענים שלהם מהבית ועונש ואכיפה כזו או אחרת לא תשנה את עמדותיהם. יחד עם זאת, אני כן מסכימה שיש קומץ של אוהדים שמזהמים את הכדורגל וגוררים את עולמם העברייני לספורט, וכולנו חייבים להוקיע אותם, אמה מה, האוהדים האלה לא בהכרח יושבים ביציעים של בית״ר אלא אם מישהו עומד ובודק עבר פלילי בכניסה.

כדורגל -שפל- גרסת 2018.