ארדן: ״אנחנו חייבים לפגוע ככל האפשר בתנאי הכליאה של אסירי חמאס״ - 0404
+
ארדן: ״אנחנו חייבים לפגוע ככל האפשר בתנאי הכליאה של אסירי חמאס״

ארדן: ״אנחנו חייבים לפגוע ככל האפשר בתנאי הכליאה של אסירי חמאס״

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן נאם היום (ב׳) בוועידת הנשיאים השנתית של הארגונים היהודים האמריקאים במלון ענבל בירושלים. בוועידה השתתפו שרים, ח"כים ואנשי ציבור.

וועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארצות הברית הוא ארגון גג המאגד בתוכו כחמישים ארגונים יהודים בארה"ב. אחת לשנה מתכנסים צירי וועידת הנשיאים בירושלים ונועדים עם מנהיגים ואנשי ציבור.

במהלך הוועידה, התייחס השר ארדן בנאומו לאתגרים העכשוויים וקרא לארה"ב להתערב בנעשה בסוריה.

ארדן: "אם ארה"ב לא תהיה שחקן משמעותי בעיצוב עתידה של סוריה, אחרים יעשו זאת. המשטר האיראני יחליף את דעא"ש בסוריה ויקים בה חיזבאללה סורי כפי שנעשה בלבנון.

חשוב שהעולם יבין שחיזבאללה מחזיק טילים בלב האוכלוסייה האזרחית של לבנון, ושארגון חיזבאללה הוא החלק הדומיננטי בממשלת לבנון, ולכן אנו רואים בלבנון כאחראית על טילים שישוגרו משטחה. אנו נעשה כל מה שצריך כדי להגן על אזרחנו ולעצור את ירי הטילים.

נאלץ גם לפגוע בתשתיות לבנון, המשמשות גם את מחבלי חיזבאללה. אם העולם וארה"ב רוצים למנוע את הנזק האדיר שיהיה במלחמה העתידית בלבנון אז הגיע הזמן לפעול, ועכשיו.

"ההנחיה שלי להפסיק את ביקורי המשפחות של מחבלי החמאס מעזה מיושמת כבר מספר חודשים בפועל. בימים האחרונים, ביקשתי להביא להצבעה בקבינט המדיני-ביטחוני את הצעתי להפסקת העברת תשלומים מהרשות לאסירי חמאס בבתי הכלא הישראלים. אנחנו חייבים לפגוע ככל שאפשר בתנאי הכליאה של אסירי חמאס, כל עוד, ארגון חמאס מסרב להחזיר את החיילים והאזרחים הנעדרים שלנו".