האם בתי המרקחת של מכבי פארם יושבתו? עובדי הקופה הכריזו על סכסוך עבודה עם ההנהלה - 0404
+
האם בתי המרקחת של מכבי פארם יושבתו? עובדי הקופה הכריזו על סכסוך עבודה עם ההנהלה ויקיפדיה

האם בתי המרקחת של מכבי פארם יושבתו? עובדי הקופה הכריזו על סכסוך עבודה עם ההנהלה

עובדי מכבי פארם, רשת בתי המרקחת של קופת החולים מכבי, הכריזו הבוקר (ראשון), על סכסוך עבודה עם הנהלת הקופה בדרישה לשפר את תנאי העסקתם.

במכתב ההודעה על השביתה נכתב כי: "בהתאם לסעיף 3 לחוק יישוב סכסוכי עבודה, ההסתדרות הלאומית שומרת על זכותה לצרף קבוצות עובדים נוספות לשביתה ו/או לצעדים ארגוניים וזאת לאור היותה ארגון העובדים שרוב העובדים במקום העבודה נמנים עם חבריו וכן ארגון העובדים היציג בקרב עובדי המעבדה המרכזית "מגה לאב".

הסכסוך עם הנהלת הקופה נסוב בעיקרו סביב אי קיום המו"מ עם עובדי הקופה ודרישותיהם הלגיטמיות לשיפור תנאי העסקתם במסגרת ההסכם הקיבוצי הראשון.

במכתב שנשלח להנהלת החברה הודגש כי אחת הסיבות להכרזת על סכסוך העבודה הוא בעקבות: "החלטת הנהלת מכבי שירותי בריאות להחריג מההסכם הקיבוצי מאות עובדים במטרה לפגוע בהתארגנות, בנציגות העובדים ובכוחה הארגוני של ההסתדרות הלאומית." וכן: "קיום משא ומתן למראית עין בלבד ולשם יציאת ידי חובה".

עו"ד רוית קרן-רוזין המייצגת את עובדי מכבי פארם דרך ההסתדרות הלאומית, מסרה עם ההכרזה על הסכסוך עבודה במכבי פארם כי: "עצוב לראות איך הנהלת מכבי מתייחסת בזלזול אל עובדיה הקורסים תחת הנטל ומסרבת לשפר את תנאי ההעסקה והשכר של עובדיה. מי שיפגעו מכך ראשונים הם לקוחות הקופה שלא יהיו זכאים להנפיק תרופות, במיוחד בימים חורפיים אלה". עו"ד קרן-רוזין הדגישה כי: "אנו קוראים להנהלת מכבי לשוב לשולחן המו"מ וזאת כדי להבטיח את התנאים הנאותים ביותר לעובדי הקופה, רווח ממנו ירוויחו כלל לקוחות הקופה".