חורים נוספים בראיות שהציגה המשטרה בתיקי נתניהו. גורם: ״לפיד נתפס משפטית כעד בעל עניין פוליטי״ - 0404
+
חורים נוספים בראיות שהציגה המשטרה בתיקי נתניהו. גורם: ״לפיד נתפס משפטית כעד בעל עניין פוליטי״ חיים צח, לע״מ

חורים נוספים בראיות שהציגה המשטרה בתיקי נתניהו. גורם: ״לפיד נתפס משפטית כעד בעל עניין פוליטי״

עוד בטרם יספיק היועץ המשפטי לממשלה לעבור על כלל חומרי החקירה והראיות שהציגה המשטרה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, כבר כעת ברור כי בראיות קיימים חורים ובמיוחד באלה שעליהן שמה המשטרה דגש.

בעיתון ״הארץ״ הובהר כי למרות טענת המשטרה כי נתניהו הקים צוות לקידום פרויקט של איש העסקים ארנון מילצ'ן עם איש העסקים ההודי ראטן טאטא – הרי שצוות כזה לא הוקם מעולם.

עיתונאי ״גלובס״, אלי ציפורי, הבהיר כי המשטרה טעתה בראייה נוספת, כאשר ציינה כי נתניהו פעל להאריך ב-10 שנים נוספות את הפטור ממס לתושב חוזר – מה שהיה עוזר מאוד לחברו ארנון מילצ׳ן. בדיקת ״חוק מיל׳צן״ דווקא מעלה בבירור כי החוק שנחקק בתקופתו של אהוד אולמרט, כלל בתוכו סעיף להארכת החוק מ-10 שנים ל-20 שנה, כלומר, להאריכו בעוד 10 שנים. כך, שאין מדובר ביוזמה של נתניהו, אלא בחוק עם אופציה המתועדת בתוכו עוד מתקופתו של אולמרט כראש ממשלה.

יחד עם זאת, פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מבהירים כי המשטרה לא דייקה כלל בסכום הכולל של המתנות שהציגה – כמיליון ש״ח. לטענתם, הם יוכיחו את הטענה לכשידרשו לכך. לזכותו של נתניהו גם עדותו של עו״ד וינרוט שאישר כי ראש הממשלה פנה אליו בזמנו לברר האם מותר לו לקבל את המתנות וזה השיב לו בחיוב – מה שמעיד בנוסף כי נתניהו לא פעל בסתר ואף התייעץ משפטית בנושא, כפי שנדרש. לכל אלה מתווספות הטענות שכבר הציג ראש הממשלה כנגד הראיות שהציגה המשטרה.

גורם משפטי הקשור בפרקליטות אמר לחדשות 0404: ״כפי שהבהיר היועץ המשפטי לממשלה – רק הראיות יכריעו בתיק. אם בראיות תהיה וודאות להרשעה – יוגש כתב אישום. אם לא תהיה וודאות להרשעה, זה לא יקרה״. לגבי לפיד אמר הגורם: ״ח״כ יאיר לפיד נתפס משפטית כעד בעל עניין פוליטי וברור שמשפטית ההסתכלות עליו תהיה בעין שונה מזו של המשטרה״.

הגורם הוסיף וביקש לציין כי המשטרה פעלה בצורה מקצועית: ״חוקרי המשטרה אינם שופטים. הם צריכים להביא את כל הנתונים המלאים ואת כל העובדות וזה מה שהם עשו. ברור שלא כל מה שנראה להם כראייה, אכן יכול לשמש כראייה במשפט וכאן נכנס התפקיד של היועץ המשפטי לממשלה – המכריע היחידי האם להגיש כתב אישום. צריך לזכור שבסופו של דבר רק שופטי בית המשפט קובעים ואף אחד לא רוצה להביא לפתחם את ראש הממשלה, אם הראיות אינן מספיקות להוכיח שביצע עבירה״.