מהפכת התשתיות בנתב"ג נמשכת: רוה"מ נתניהו והשר כץ חנכו את הרחבת הטרמינל האווירי בנתב"ג - 0404
+
מהפכת התשתיות בנתב"ג נמשכת: רוה"מ נתניהו והשר כץ חנכו את הרחבת הטרמינל האווירי בנתב"ג 0404

מהפכת התשתיות בנתב"ג נמשכת: רוה"מ נתניהו והשר כץ חנכו את הרחבת הטרמינל האווירי בנתב"ג

הטרמינל האווירי של נתב"ג מתרחב. ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חנכו היום (חמישי), את הרחבת הטרמינל האווירי של נמל התעופה בן גוריון (הזרוע הרביעית) שתעמיד לראשונה את נתב"ג בשורה אחת עם שדות התעופה הגדולים והמתקדמים בעולם.

בהרחבת הטרמינל הושקעו כ-700 מיליון ש"ח, והיא כוללת, בין השאר, תוספת של חנויות דיוטי פרי, אולם VIP, רחבות חניה חדשות למטוסים, גשרי אוויר כפולים מזכוכית בשערי יציאת המטוסים, מערכות טכנולוגיות חדישות לנחיית מטוסים ועוד.

השר כץ, החליט לקרוא על שמו של חיים קורפו ז"ל את מיזם הזרוע הרביעית בנתב"ג. קורפו כיהן כיו"ר הקואליציה בימי ממשלת בגין ובמהלך הכנסת ה-10 מונה לתפקיד שר התחבורה בו כיהן יותר מ-8 שנים ובהמשך, מונה לתפקיד יו"ר דירקטוריון רשות שדות התעופה (רש"ת). "אין ראוי מחיים קורפו ז"ל, שתרם את כל חייו למדינת ישראל ולתחום התחבורה והתעופה בפרט, לכך שהמיזם ייקרא על שמו" אמר השר כץ.

בטקס חנוכת פתיחת הזרוע הרביעית בנתב"ג השתתפו בין השאר, משפחת חיים קורפו, שכיהן כשר התחבורה בשנות ה-80, ולאחר מכן כיו"ר דירקטוריון רשות שדות התעופה, וכן מנכ"ל רשות שדות התעופה, יעקב גנות, ומנהל נמל התעופה בן גוריון, שמואל זכאי.

השר כץ ציין כי הזרוע הרביעית החדשה בנתב"ג תאפשר הוצאה בו זמנית של 32 מטוסים בטיסות בינלאומיות, והיא נועדה להתמודד עם הגידול הדרמטי במספר היוצאים והנכנסים בנתב"ג, הצפוי להגיע בסוף השנה ל-23 מיליון נוסעים, גידול של כ-20% לעומת שנת 2017.

השר כץ הוסיף כי בשנה הבאה צפוי נמל התעופה בן גוריון, לעבור לקטגוריית שדות התעופה הגדולים בעולם. על פי התחזית, צפוי מספר הנוסעים בשנת 2019 להגיע ל-25 מיליון נוסעים בשנה. "מהפכת השמיים הפתוחים שהחלה לפני כחמש שנים, העבירה את נתב"ג מקטגוריית נמלי התעופה הקטנים לקטגוריית השדות הגדולים בעולם." אמר השר כץ.

שר התחבורה ציין כי מהפכת השמיים הפתוחים היא אחת ההחלטות החשובות שהתקבלו על ידו עם כניסתו לתפקיד ונועדה להוריד את יוקר המחייה בישראל. "התחרות בענף הביאה לפתיחת קווים חדשים לישראל ולתוספת טיסות של חברות התעופה, המציעות חבילות טיסה, במחירים אטרקטיביים במיוחד, וחוסכות לצרכן הישראלי כסף רב", הוסיף השר כץ.

בשנת 2018 יגיע מספר הנוסעים בטיסות בינלאומיות בנתב"ג ל-23 מיליון נוסעים בשנה. בשנה שעברה (2017) הצטרפו לנתב"ג, לא פחות מ-12 חברות תעופה בינלאומיות חדשות, ונוספו יותר מ-25 יעדי טיסה חדשים. בשנים הקרובות תשקיע רשות שדות התעופה מתקציבה כחמישה מיליארד שקלים נוספים, במטרה לתת מענה לגידול הצפוי בתנועת הנוסעים.

השר כץ, החליט לקרוא על שמו של חיים קורפו ז"ל את מיזם הזרוע הרביעית בנתב"ג. קורפו כיהן כיו"ר הקואליציה בימי ממשלת בגין ובמהלך הכנסת ה-10 מונה לתפקיד שר התחבורה בו כיהן יותר מ-8 שנים ובהמשך, מונה לתפקיד יו"ר דירקטוריון רשות שדות התעופה (רש"ת). "אין ראוי מחיים קורפו ז"ל, שתרם את כל חייו למדינת ישראל ולתחום התחבורה והתעופה בפרט, לכך שהמיזם ייקרא על שמו". אמר השר כץ.