שיא הביזיון: עשרות בדואים הקיפו את חיילינו בצאלים - טרקטורונים חגו סביב חיילות שיצאו להתפנות בשטח - 0404
+
שיא הביזיון: עשרות בדואים הקיפו את חיילינו בצאלים – טרקטורונים חגו סביב חיילות שיצאו להתפנות בשטח 0404

שיא הביזיון: עשרות בדואים הקיפו את חיילינו בצאלים – טרקטורונים חגו סביב חיילות שיצאו להתפנות בשטח

פרסום ראשון: הביזיון בצאלים עולה מדרגה. אירוע נוסף שהתרחש בשטח האימונים ופרטיו הגיעו לידי חדשות 0404 מבהיר עד כמה חיילינו חסרי אונים מול עשרות בדואים הגונבים מהם ציוד, ללא כל פחד ואף מטילים עליהם אימה, עד כדי שכוחותינו נאלצים לבצע יציאה משותפת, כדי שחלק מהם לא יישארו לבד מול הבדואים המסוכנים.

מילואימניקים שהגיעו לשירות מילואים בצאלים קיבלו הודעה הזויה על מה שהתרחש בשטח והוזהרו. בין השאר הובהר להם כי עשרות ג׳יפים של בדואים וכלי רכב נוספים הקיפו את הגדוד, עקבו אחריו וביצעו מארבים ואף חגו והטרידו חיילות שיצאו להתפנות בלילה באמצע השטח.

כך כתב רס״פ מפקדת 8104 למילואימניקים: ״כל הלילה האחרון (כמו בכל האימון) ישבו עליהם 4 טרקטורונים של בדואים במארב סביב המתחם הגדודי. כשהגדוד נערך לתנועה עם בוקר, הבדואים תגברו כוחות באופן מאסיבי בעשרות ג׳יפים וכלי רכב שהקיפו את הגדוד בכוננות התקפית.

הגדוד קיבל החלטה לא להותיר אף כוח כמאסף. כל הגדוד המתין לקיפול הדרג המנהלי (רס"פים) והתחילו יציאה משותפת של כלל הכוח, חזרה לכאן – מה שלא מנע מהבדואים לנסות לצור מגע, גם תוך כדי תנועה״.

הרס״פ המשיך והזהיר: ״חשוב לתת דגש בלילות במגננים או בשטחי היערכות הפלוגתיים\גדודיים לשמירה הדוקה מאוד. אנחנו נצפים על ידי תצפיות שלהם 24/7… והם לא מפסיקים לנסות ולבחון את העירנות שלנו״.

אז, סיפר הרס״פ ללוחמים על שאירע בלילה: ״גם מדריכות שהצטרפו לשטח והלכו להש.. (להתפנות) לבד בלילה, מצאו עצמן מאויימות ע"י טרקטורונים שחגו סביבן במהירות. יש לתת את הדעת על העניין ולשמור על עירנות בכל רגע נתון״.

מדובר צה״ל נמסר לחדשות 0404 בתגובה: ״צה״ל פועל לטיפול בתופעה המדוברת בכלל האמצעים בשיתוף עם משטרת ישראל. בבסיס מתבצעת פעילות שוטפת לשיפור המיגון ולמניעת הישנות אירועים אלו בתחום שטחי האש. בין הצעדים הננקטים ניתן למנות סיורים יזומים להרחקת הגורמים הפליליים מחניון כלי הרכב האזרחיים, הגברת אבטחת הכוחות בשטח, מארבים ותצפיות בשיתוף משטרת ישראל ותגבור אבטחת מתקן האימונים האורבני. כמו כן, מתבצעת התקנת מצלמות ברחבי הבסיס וכלל נשקיות הבסיס חוברו למצלמות ואזעקות. צה״ל מודע לבעיה הקיימת ומתבצעת חשיבה מקיפה מלבד התהליכים שצויינו לעיל בכדי למגר תופעה זו״.