המערך האונקולוגי באיכילוב עבר למשכן חדש בבניין סמי עופר - 0404
+
המערך האונקולוגי באיכילוב עבר למשכן חדש בבניין סמי עופר ג׳ני ירושלמי, דוברות איכילוב

המערך האונקולוגי באיכילוב עבר למשכן חדש בבניין סמי עופר

בטקס במעמד סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, פרופ׳ רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב, פרופ׳ עידו וולף, מנהל המערך האונקולוגי והתורמים: סמי וטובה סגול ומריוס נכט ואמו אנטה נכט שתרמו עבור מטרה חשובה זו, נחנך המשכן החדש שמתפרס של שתי קומות רחבות שצמודות אחת לשניה, מהמרפאות, לאשפוז יום ועד למחלקת אשפוז ומערך הפליאטיבי, שכולו נבנה ותוכנן מתוך מחשבה כיצד להטיב עם המטופל רפואית ושירותית.

פרופ׳ וולף מסר בדבריו: ״היום אנחנו יודעים במערך להתאים לכל חולה סרטן את הטיפול המותאם אישית עבורו. זה העולם החדש של הרפואה האונקולוגית ואנחנו כאן באיכילוב מובילים אותו ברמה לאומית״.

לדברי סגן השר ליצמן: ״מכל העולם באים ללמוד מאיתנו רפואה וזו עדות למצב המצוין של מערכת הבריאות הישראלית כשאיכילוב ידוע כבית החולים המוביל בישראל. אני מצדיע לפרופ׳ גמזו על המהפכה שהוא מוביל באיכילוב. כמו כן ציין סגן השר ליצמן: בניגוד לפרסומים, לא חזרתי מעמדתי בנושא הקאנביס. מדובר בסם ככל הסמים וחובה עלינו שהחולים יקבלו בצורה מכובדת אבל לא לזרוק את הקאנביס למקומות לא רצויים. לדעתי לא מכובד לייצא סם לחוץ לארץ אבל אני מסכים למהלך זה. כמו כן, אני מבטיח שהממשלה תעמוד עד שנת 2019״.

רון חולדאי הדגיש כי ״חובת המדינה לדאוג לחינוך ובריאות לאזרחים. לפני היותנו ״סטרטאפ ניישן״ חובה עלינו לדאוג שהשירות לאזרח בתחומים אלו יהיה מוביל ומצטיין״.

התורם מריוס נכט הצהיר כי: ״כמו שבנינו את צ׳ק פוינט, ככה נבנה כאן את המערכת הטכנולוגית והרפואית המתקדמת ביותר לחולי סרטן בישראל. אני פונה מכאן לעוד תורמים כדי להגשים חזון זה ולשים את מדינת ישראל על המפה הרפואית העולמית״.

סמי סגול מסר בהתרגשות כי ״חייבים לטפל בבריאות ובמניעה של מחלות ואני מאמין בכל ליבי שהמודל האונקולוגי החדש שיוצא מאיכילוב ישפר משמעותית את תוצאות הריפוי של חולי הסרטן ויביא לרווחת המטופל. ישראל תהיה אחד המרכזים החשובים בתחום הרפואה העולמית ואפעל ביחד עם מר נכט ומוריס קהן כדי להשקיע ברפואה ובמחקר ולהביא לכאן את מיטב המוחות. זו משימת חיי״.

פרופ׳ רוני גמזו חתם את האירוע בהסבר על השינוי המהותי בגישה הטיפולית בחולי סרטן כיום באיכילוב. ״המערך האונקולוגי מביא את הבשורה הרפואית המתקדמת ביותר שיש לעולם הרפואה להציע היום. כולל במחקרים פורצי דרך של תרופות מחוץ לסל שמבוצעים בישראל רק באיכילוב. כימותרפיה ואפילו תרופות ביולוגיות הן כבר לא הטיפול לחולי סרטן אלא מציאת התרופה המשולבת והנכונה ספציפית לכל חולה בנפרד עם ריצוף גנים כשבעתיד זה יהיה קיים לכולם. כך גם הובלתי בועדת הסל שהכנסתי תרופות חדשניות ובדיקות ייחודיות למציאת הטיפול הנכון לחולי סרטן.

הרפואה האונקולוגית הולכת לטיפולים סולידים עם אשפוזים ממושכים יותר ועם תרופות אונקולוגיות שמחייבות אותנו להגדיל את מספר המיטות במחלקות האשפוז לחולי סרטן וכך עשינו.

תנאי האשפוז במערך האונקולוגי החדש הוא מהמובילים בעולם ואני מודה לתורמים מר סמי סגול ואשתו טובה ומר מריוס נכט ואימונאנטה שהקדישו מכספם למען שיפור התנאים של החולים עם משברי החיים הקשים ביותר. התרומות האלו מחייות אותנו ונותנות לנו עוצמות בלתי רגילות במערכת האשפוז הציבורי. תודה לכם בשם אזרחי מדינת ישראל״.

עם השקת המערך החדש, יעניק בית החולים כ-1000 בדיקות גנטיות מלוקלריות מותאמות אישית שאינן בסל, למי שידם אינה משגת, תרומת משפחת סגול כחלק מהאסטרגיה של רפואה מותאמת אישית.