הוי צנרת שלי - 0404
+
הוי צנרת שלי pixabay.com

הוי צנרת שלי

כל בית, מבנה, דירה או מחסן מחוברים בדרך כלשהיא אל מערכת המים המרכזית. הצנרת אשר מסתעפת בקירות ומתחת למרצפות מובילה מים נקיים לברזים ומפנה את הביוב אל מערכת הביוב במרכזית. תקלות בתחום זה מתרחשות מידי יום והם יכולות להיות מעצבנות מאוד, בעיקר כאשר זה קורה בזמן המקלחת, או שאת ממש ממהרים למקום כל שהוא. אינסטלטור מומחה הוא הכתובת כאשר אנו נתקלים בבעיה בתחום הצנרת. ומומלץ להזמין אותו כמה שיותר מהר.

כאשר אתם מחפשים בעל מקצוע אינטליגנטי ומנוסה שיפתור לכם את הבעיה בוודאי תנסו להיעזר ברשת האינטרנט. חיפוש ברשת יכול להביא לתוצאות טובות שיאפשרו לכם לפתור את הבעיה במהירות וללא עיכובים מיותרים. סתימה בביוב היא תקלה מרגיזה שלא תמיד ניתן להתגבר עליה באמצעים ביתיים וכדאי לטפל בה במהירות שכן היא עלולה להתפתח לבעיה חמורה עוד יותר.

כשהכיור מושבת

כאמור סתימות תוקעות אתכם במצב בו אין לכם יכולת להשתמש בכיור או במקלחת, כל שכן כאשר מתרחשת סתימה בשירותים זה לא נעים. אינסטלטורים מצוידים כיום בטכנולוגיה חדישה שמסייעת להם לגלות את מהות התקלה במהירות. אין זה משנה אם מדובר בדליפה מתחת לכיור או בנזילה במעמקי הקיר או מתחת למרצפות. בעלי המקצוע מחזיקים בטכנולוגיה מתקדמת כמו מצלמות חום ורובוטים שניתן להחדיר אל מערכת הביוב ולפתור כל סתימה.

בתים ישנים וגם חדשים עלולים לסבול מתקלות בצנרת הביתית. אמנם הבתים הישנים הם יותר מועדים לפורענות בתחום, אך גם בבתים חדשים מקבלן עלולה להתרחש תקלה מסיבות שונות. תכנון לקוי של המערכת, טעויות בבניה וחוסר מקצועיות של הקבלן יכולים להביא לתקלות חוזרות ונשנות. בעלי מקצוע מיומנים יספקו לכם גם דוח עבודה על כל מה שנעשה בבית וניתן יהיה להגיש את הדוח לאחראי על המחדש ולדרוש תיקונים.

רובוטים משוכללים בביוב

סתימה יכולה לקרות כתוצאה מדברים שונים. כאשר היא מתרחשת בצנרת של המטבח אז סביר להניח שמדובר בשאריות מזון, שמן וכדומה. אם הסתימה היא בחדר במקלחת או השירותים אז האשמים יהיו בוודאי מגבוני נייר, שיער וחומרי ניקיון שונים. במקרים שונים ניתן להתגבר על סתימה באמבטיה אך הפתרון יהיה בדרך כלל זמני והתקלה תחזור ובגדול. שימוש בפומפה וחומרים שונים עשויה להוות הקלה לזמן מה. יש לזכור שהחומרים שמיועדים לפתיחת סתימות הם מסוכנים מאוד. בדרך כל מדובר בחומצות שונות ש"מעכלות" את הלכלוך שגרם לסתימה ורצוי להיזהר איתן ולא לנשום אותן.

אם כבר החלטתם להזמין אינסטלטור אז כדאי להתייעץ עם חברים קרובים ובני משפחה. המלצות טובות תמיד יכולות לעזור וזה גם הזמן לבדוק את המגנטים שדבוקים על המקרר. אם יש לכם בעל מקצוע שאתם מכירים זמן רב וסומכים עליו שיתקן את התקלה על הצד הטוב ביותר אז כדאי לשמור את המספר שלו ברשימת אנשי הקשר בטלפון, כך שתוכלו להזעיק אותו בקלות מבלי להתחיל לחפש כרטיסי ביקור ומגירה או מגנטים על המקרר.

לא צריך לשבור קירות

לסיכום, כיום ישנה טכנולוגיה מתקדמת אשר חוסכת זמן רב באיתור התקלה וגם כסף רב. בניגוד לעבר ניתן כיום למצוא את מוקד התקלה ולטפל בו נקודתית ללא צורך בשבירת קירות או הרמה של מרצפות