פרופסור סרג'יו הרט יקבל את פרס ישראל בתחום חקר הכלכלה והסטטיסטיקה - 0404
+
פרופסור סרג'יו הרט יקבל את פרס ישראל בתחום חקר הכלכלה והסטטיסטיקה הבית היהודי

פרופסור סרג'יו הרט יקבל את פרס ישראל בתחום חקר הכלכלה והסטטיסטיקה

שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע היום (ה') על זכייתו של חתן פרס ישראל בתחום חקר הכלכלה וחקר הסטטיסטיקה, הפרופסור סרג'יו הרט וברך אותו על זכייתו. ועדת הפרס התכנסה בראשותו של יו"ר הוועדה – פרופסור יואב בנימיני כשלצדו חברי הוועדה, פרופסור ויקטור לביא, פרופסור עופר ליברמן ופרופסור עדנה-שכטמן.

בנימוקי ועדת הפרס צוין: "פרופסור סרג׳יו הרט מהמחלקה לכלכלה והמחלקה למתמטיקה באוניברסיטה העברית הוא מבכירי הכלכלנים בארץ ובעולם. פרופ' הרט כיהן כנשיא האגודה העולמית לתורת המשחקים והוא חבר האקדמיות למדעים של ישראל, אירופה וארצות הברית.

פרופסור הרט עוסק בתחום תורת המשחקים על השלכותיה המקיפות בתחומי הכלכלה השונים. בין היתר,יש לו תרומה חשובה בהבנת ההתכנסות לשווי משקל בשוק, הערך של שחקן במשחק, כיצד נוצרים קרטלים בשווקים ובפיתוח מדדי סיכון אוביקטיביים. בשנים האחרונות מחקריו עוסקים בעיצוב מנגנונים כגון מכרזים, להם חשיבות בסחר מקוון.

פרופסור הרט הקים את המרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית בשנת 1991 ועמד בראשו. בהנהגתו הפך המרכז לייחודי ומוביל בעולם בחקר תורת המשחקים על השלכותיה במגוון רב של תחומים כגון כלכלה, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה, משפטים, ביולוגיה, פילוסופיה ועוד".