ארדן: "העמדה הקובעת לגבי נבחרי ציבור היא אך ורק העמדה של היועץ המשפטי לממשלה" - 0404
+

ארדן: "העמדה הקובעת לגבי נבחרי ציבור היא אך ורק העמדה של היועץ המשפטי לממשלה"

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הבהיר כי רק עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה בעניין ראש הממשלה בנימין נתניהו היא זו שתכריע.

ארדן, התייחס להמלצות המשטרה במליאת הכנסת: "זאת באמת הזדמנות להזכיר לכולנו באווירה של היממה האחרונה, גם במקרה הזה, אני חושב שכולנו צריכים לשמור על איפוק, להרגיע קצת את השיח שהתפתח כאן ביממה האחרונה.

סיכומי המשטרה ימסרו בהקשר של חקירות ראש הממשלה ותפקידה של המשטרה בהקשר הזה למעשה הסתיים. לא הציבור הוא זה שיכריע, לא העיתונאים, לא הפוליטיקאים והאמירות שלהם הם אלה שיכריעו, אלא במקרה של נבחרי ציבור רק עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה היא זו שקובעת אם יש די ראיות להגיש כתב אישום.

אני מציע להפסיק עם כל הלחצים, עם כל המתקפות ועם כל האשמות מכל הצדדים. כפי שאמרתי, אני מגבה את משטרת ישראל ואני מגבה את כל גורמי אכיפת החוק. ויחד עם זאת, אני גם מגבה את ראש הממשלה כי עמדת המשטרה היא לא העמדה הקובעת לפי החוק במדינת ישראל.

העמדה הקובעת לגבי נבחרי ציבור היא אך ורק העמדה של היועץ המשפטי לממשלה. גם ראש הממשלה כמו כל נבחר ציבור כאן וכמו כל אזרח ברחוב יש לו את חזקת החפות. הוא צריך להמשיך לנהל את מדינת ישראל באחת התקופות הכי קשות, הכי מאתגרות והכי מורכבות והוא עושה זאת בהצלחה רבה. ובינתיים, עד שהיועץ המשפטי לממשלה, שהוא הגורם המוסמך, יחליט – אני מציע לכולנו לנהוג באיפוק ובסבלנות".