עו״ד בורובסקי: ״הסתכלות היועמ״ש בעיניים של שופט ולא של שוטר - לא יוגש כתב אישום נגד נתניהו״ - 0404
+
עו״ד בורובסקי: ״הסתכלות היועמ״ש בעיניים של שופט ולא של שוטר – לא יוגש כתב אישום נגד נתניהו״ קובי גדעון, לע"מ

עו״ד בורובסקי: ״הסתכלות היועמ״ש בעיניים של שופט ולא של שוטר – לא יוגש כתב אישום נגד נתניהו״

ניצב בדימוס יעקב בורובסקי, מי שבזמנו כיהן כיועץ בכיר במשרד מבקר המדינה ועמד בראש צוות המאבק בשחיתות שלטונית, בטוח כי היועמ״ש יכריע שלא להגיש כתב אישום כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. בורובסקי משוכנע שהיועמ״ש יגנוז את הודעת המשטרה גם בעניין השוחד וגם בעניין הפרת אמונים.

בורובסקי לחדשות 0404: ״ראשית, צריך לזכור שכולם טועים ומטעים. אין שום המלצות משטרה – יש החלטה של המשטרה כי נתגבשה תשתית ראייתית מספקת להעמיד את ראש הממשלה לדין. החומר עבר לפרקליטות והמשטרה כבר לא צד בתיק. המשטרה רק חושבת שיש תשתית ראייתית. אני משוכנע שלא יוגש כתב אישום נגד נתניהו״.

הפרקליטות כלל לא מסתכלת על מה שהמשטרה עשתה. התפקיד שלה הוא לבדוק אם יש סיכוי, מעל לכל ספק סביר להרשעה, בעיניים של השופט ולא של החוקר, במבט הרבה יותר רחב ואיך ששופט מסתכל על התיק.

אם יש שלושה חשודים כמו נתניהו, מילצ׳ן ונוני מוזס ואין למשטרה עד מדינה מתוך השלושה, הכיוון של התיק הזה ברור. אין בכל התיק הזה כסף שעבר. 10 שנים של מתנות שאותן הוא יכול היה גם לקבל מהמדינה בחינם. לראש הממשלה מותר לצרוך סיגרים וכל מה שהוא רוצה על חשבון המדינה. הוא יכול היה לקבל את הדבר גם ללא מילצ׳ן. זה אולי נראה כנהנתנות כלפי הציבור, אבל זו עדיין אינה עבירה. המשטרה מסתכלת על כך בעין שלה, הפרקליטות רואה את הדברים אחרת״.

בורובסקי הוסיף ואמר: ״נתניהו איננו אזרח רגיל מן השורה – הוא ראש הממשלה והוא מופלה בחוק לחסינות גבוהה יותר. על פי החוק הוא צריך לעזוב את תפקידו רק לאחר פסק דין חלוט. היועמ״ש חייב להיות בטוח בהרשעה ב-150 אחוז. אני גם לא רואה שום מצב שהיועמ״ש יגיש כתב אישום בגין הפרת אמונים״.