קבלן שיפוצים – אל תוותרו על חוזה עבודה כאשר אתם שוכרים אותו - 0404
+
קבלן שיפוצים – אל תוותרו על חוזה עבודה כאשר אתם שוכרים אותו יח"צ

קבלן שיפוצים – אל תוותרו על חוזה עבודה כאשר אתם שוכרים אותו

היש דבר יותר משמח מאשר שיפוץ שאנו עושים לבית? מדובר באחד הדברים המהנים ביותר שיש והמרגשים ביותר שיש אשר יכולים להפוך את חיינו למאושרים באמת. על כן כל כך הרבה אנשים מחליטים לשפץ את הבית ועושים זאת אפילו כמה פעמים בחייהם. כך הבתים משודרגים והופכים לפנינה אמתית בשביל דיירי הבית. אך שימו לב חשוב מאוד שכאשר אתם לוקחים קבלן שיפוצים תחתמו עמו על חוזה. אין מדובר בדבר מעצבן אלא בדרישה היכולה להציל אתכם מתסבוכת רצינית. חשוב להבין כי חוזה מסדיר את היחסים המשפטיים שלכם עם הקבלן וקובע מה יקרה במקרה של בעיה או תקלה בבנייה. חוזה יבטיח כי זכויותיכם נשמרות וכי הקבלן אינו מרמה אתכם. ישנם אנשים המוותרים על חוזה וסומכים על מילתו של הקבלן אך מדובר בטעות קריטית היכולה לעלות לכם בממון רב, בכאב ראש, במפח נפש ובבעיות רציניות ביותר. על כן חוזה הוא הכרח כל אימת שמשפצים את הבית ואל לכם לזלזל בנושא זה כלל וכלל.

קבלן שיפוצים – מה צריך לכלול החוזה שלו?

אז כאשר אנחנו מחתימים קבלן שיפוצים על חוזה, מה על החוזה לכלול? ראשית החוזה צריך להתייחס להסדר התשלומים הנהוג. על החוזה לפרט מתי כל תשלום יערך ולפרט מה העלות של בניית הבית. לצד זאת החוזה צריך לפרט מהו לוח הזמנים של קבלן שיפוצים ומתי הוא ישלים את שיפוץ הבית. כדאי לכם לכלול סעיף בו יפורט מה יקרה אם הקבלן יאחר בשיפוץ הבית ומה יהיה הקנס שיוטל עליו. בנוסף, החוזה צריך לכלול התייחסות לשאלת הפיצוי במקרה של תקלות בבית לאחר השיפוץ. מה קורה אם השיפוץ לא נערך כראוי? מה עושים במצב כזה? שימו לב ככל שהחוזה יהיה יותר מפורט כך ההגנה המשפטית עליכם תהיה יותר טובה וזהו דבר בעל ערך בטח כאשר אנחנו מדברים על הסכומים שמשלמים בעת שיפוץ הבית.

קבלן שיפוצים – מדוע כדאי לפנות אל עורך דין לפני חתימת החוזה?

כאשר אתם פונים אל קבלן שיפוצים וחותמים על חוזה איתו חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין בנוגע לחוזה. לרובנו אין את הידע המשפטי בכדי לחתום על חוזה ושיטיב אתנו ועל כן עורך דין יכול כל כך לסייע לנו ולהבטיח כי הזכויות שלנו נשמרות. שימו לב פנו אל עורך דין מקרקעין בכדי להבטיח כי העורך דין יהיה מומחה בנושא.