ועדת החקירה הפרלמנטרית להסדרי אשראי ללווים גדולים יוצאת לדרך - 0404
ועדת החקירה הפרלמנטרית להסדרי אשראי ללווים גדולים יוצאת לדרך

ועדת החקירה הפרלמנטרית להסדרי אשראי ללווים גדולים יוצאת לדרך

יו"ר ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים, ח"כ איתן כבל, כינס את הצוות המקצועי של הוועדה לקראת תחילת פעילותה בשבועות הקרובים. זאת לאחר שבשבוע שעבר הושלם הליך גיוס ארוך, בו נבחרו פרופ' ניתאי ברגמן, פרופ' אשר בלס ועו"ד רמי תמם כיועצים לוועדה. יחד איתם תשמש המשנה ליועמ"ש לכנסת, עו"ד אתי בנדלר, כיועצת המשפטית של הוועדה, והם יעבדו לצד מנהלת הוועדה, לאה ורון.

יו"ר ועדת החקירה, ח"כ כבל, אמר הערב: ״ועדת החקירה יוצאת לדרך. הוועדה גייסה מומחים מהשורה הראשונה שיסייעו לנו לבדוק את התנהלות הבנקים בהתאם לסמכות שניתנה לנו על ידי מליאת הכנסת. נפעל לעריכת שימוע בדומה לאלה שנערכים בסנאט, מתוך כוונה למנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד. כל העיניים נשואות אלינו, יחד אתכם נוכל לעשות עבודה מעמיקה ורצינית ולנצל את ההזדמנות להרים את קרנה של הכנסת. אנו מצפים ותובעים שיתוף פעולה מלא של כלל הגורמים הנוגעים בעניין״.

לועדה נבחרו היועצים הבאים: ניתאי ברגמן משמש פרופ' בבית הספר לעסקים וכלכלה של אוניברסיטת תל אביב ובעל דוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת הרווארד. פרופ' ברגמן הוא מומחה בתחומי מימון, ממשל תאגידי, תמחור בטחונות, הגנת נושים בחוזים פיננסיים ועוד.

אשר בלס שימש פרופסור ומרצה בשורה ארוכה של מוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובעולם, בניהם האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב, המרכז הבינתחומי בהרצליה, אוניברסיטת ייל ואוניברסיטת הארוורד. הוא בעל דוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת הארווארד ונחשב מומחה לשוק ההון והמערכת הפיננסית בישראל. בעבר כיהן, בין היתר, ככלכלן הראשי המחלקת המחקר של בנק ישראל האחראי על תחום שוק ההון והתעשייה וכן חוקר מבנה רשויות הפיקוח על שוק ההון בישראל במכון הישראלי לדמוקרטיה.

עו"ד רמי תמם הוא מוסמך במשפטים מטעם אוניברסיטת בר אילן ולשעבר ראש מחלקת תשאול בלהב 433 במשטרה. תמם שימש גם כראש כוחות משימה שונים בתחומי הפשיעה הכלכלית והוביל חקירות של פרשות שחיתות ציבורית בהן חקירות שרים וראשי ממשלה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com